«KPV LV» un «Saskaņa» konsultācijās runā par opozīcijas uzklausīšanu Saeimā un Rīgas domē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

13. Saeimā iekļuvušās partijas “Saskaņa” un “KPV LV” otrdien, 16.oktobrī, konsultācijas sarunās apsprieda konstruktīvu opozīcijas priekšlikumu uzklausīšanu gan Saeimā, gan “Saskaņas” vadītajā Rīgas domē, bet par valdības veidošanas jautājumiem nerunāja.  

“KPV LV” premjera amata kandidāts Aldis Gobzems sacīja, ka tikšanās laikā partija vēlējās nodot “Saskaņai” vairākas ziņas, viena no tām ir, ka “KPV LV” vienmēr uzskatījusi - ja būs konstruktīvi priekšlikumi no partijām, kas nebūs valdības sastāvā, tie tiks izskatīti, nevis automātiski noraidīti.

Savukārt otra ziņa ir, ka “KPV LV” ieskatā jāsāk nojaukt “sarkanās līnijas”, kas ir izveidotas Rīgas domē, un opozīcija Rīgā būtu jāņem pozīcijā.

Šīs nebija valdības veidošanas sarunas, partijas pārrunāja jautājumus par to programmu realizāciju un atrada lietas, ko iespējams īstenot – koalīcijas padomes atcelšanu, obligātās iepirkuma komponentes jeb OIK atcelšanu, medikamentu cenu samazināšanu, reģionālo reformu.

Arī “Saskaņas” premjera amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis norādīja, ka šīs sarunas bija “konsultāciju žanrs”, bet „Saskaņas” pozīcija ir, ka tā uzvarējusi 13. Saeimas vēlēšanās un uzskata, ka nākamā premjera amata kandidāta nominācija pienākas “Saskaņai” kā partijai, kura uzvarējusi.

Viņš apliecināja, ka “Saskaņai” un “KPV LV” ir vairāki saskarsmes punkti, kurus minēja Gobzems, nešķiet arī, ka partijām būtu pretrunas par pensiju celšanu līdz 400 eiro mēnesī jau nākamgad.

Viņš arī atgādināja, ka “Saskaņai” nav nekādu “sarkano līniju”, arī Rīgas domē, un sadalījums tur notika tāpēc, ka Rīgas dome tika uztverta kā priekšvēlēšanu platforma Saeimas vēlēšanām. Tagad, kad vairāki galvaspilsētas opozīcijas deputāti ievēlēti Saeimā un viņus nomainīs citi cilvēki, “Saskaņa” cer, ka viņi būs vairāk noskaņoti uz konstruktīvu darbu Rīgas domē.

KONTEKSTS:

Saeimas vēlēšanās visvairāk mandātu – 23 – ieguva "Saskaņa", kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību, taču neviens no pārējiem sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties. Gatavību veidot valdību pauda arī “KPV LV” un Jaunā konservatīvā partija, kuras abas ieguva pa 16 vietām 13.Saeimā.

Pirmajā nedēļā pēc vēlēšanām Jaunās konservatīvās partijas līderis Jānis Bordāns nāca klajā ar piedāvājumu veidot kopīgu valdību ar "KPV LV", "Jauno Vienotību", Nacionālo apvienību un "Attīstībai/Par!", piedāvājot arī pārraudzības jomas.  JKP nevēlas sadarbosies ar līdzšinējo premjera spēku - Zaļo un Zemnieku savienību.

Dažas dienas vēlāk "Attīstībai/Par!" paziņoja, ka nepieņems JKP piedāvāto valdības modeli, tas vienbalsīgi nolemts apvienības valdes sēdē. Arī citas partijas nesteidzās atbalstīt Bordāna valdības modeli, kritizējot par nepietiekamu darbu apspriešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti