LTV: JKP pieļauj darbu opozīcijā; «Attīstībai/Par!» jau raksta valdības deklarācijas uzmetumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Kamēr otro un trešo vietu 13. Saeimas vēlēšanās un pa 16 deputātu mandātiem ieguvušo partiju – “KPV LV” un Jaunās konservatīvas partijas (JKP) – iniciatīvai izveidot valdību vēl nav rezultātu, JKP pat pieļauj darbu opozīcija, bet 13 deputātu mandātus ieguvusī apvienība “Attīstībai/Par!” jau plāno piedāvāt savu valdības deklarāciju, ziņoja LTV.

“Konservatīvie”, pārrunājot valdības sarunas, otrdien vakarā secinājuši, ka, visticamāk, nāksies strādāt opozīcijā, LTV atklāja sēdes dalībnieki. Partijas līderis Jānis Bordāns jau norādījis, ka JKP nav gatava strādāt vienā koalīcijā ar Zaļo un Zemnieku savienību, ar kuru citu starpā “Attīstībai/Par!” ved sarunas par valdības darāmajiem darbiem. JKP Saeimas priekšsēdētājas amatam nolēmuši virzīt Dagmāru Beitneri Le Gallu.

Tikmēr “Attīstībai/Par!” iecerējusi jau trešdien sarunās ar partijām piedāvāt valdības deklarācijas uzmetumu, kuru plānots pabeigt otrdien vakarā. Ar deklarācijas projektu plānots iepazīstināt arī Valsts prezidentu.

“Attīstībai/Par!” sagaida, ka tieši prezidents varētu dot kādus mājienus, ka valdības veidošana jāuztic Artim Pabrikam, ziņoja LTV.

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā nedēļu turpinās sarunas par nākamās valdības veidošanu, taču pagaidām vienošanās nav panākta.   “KPV LV” un JKP pēc otrās tikšanās pie rezultāta nenonāca, un sarunas turpināsies, bet “KPV LV” pēc būtības neatbildēja, vai pieņem JKP valdības modeli ar 5 partiju koalīciju, kurš vēl ir spēkā un par kuru JKP gaida atbildes līdz trešdienas vakaram.

"Attīstībai/Par!" gan paziņoja, ka nepieņems JKP piedāvāto valdības modeli, bet citas partijas nesteidzās atbalstīt Bordāna valdības modeli, kritizējot par nepietiekamu darbu apspriešanu.

Savukārt ne “KPV LV” līderis Aldis Gobzems, ne JKP līderis Jānis Bordāns neatbild, vai būtu gatavi strādāt „Attīstībai/Par!” valdībā.

Gatavību veidot valdību iepriekš pauda arī “KPV LV”.  Visvairāk mandātu – 23 – ieguva "Saskaņa", kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību. Tiesa, neviens no pārējiem sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties. „KPV LV” gan viesojās pie „Saskaņas” biroj', pārrunājot iespējamos saskarsmes punktus, bet par valdības veidošanu ar partiju neesot runāts..

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti