Dienas ziņas

Novērsti 60 mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vai operatīvie dienesti ir gatavi dabas stihijām?

Vai operatīvie dienesti ir gatavi sakaru traucējumiem stihiju dēļ?

Vakar pieredzētās vētras laikā brīžiem nedarbojās internets un telefonsakari – arī operatīvajiem dienestiem. Kāds ir rīcības plāns, kad iedzīvotājiem nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, taču tie nav sasniedzami?

Vētras ietekmē 20 tūkstošiem mājsaimniecību bija elektrības pārrāvumi. Ja kāds no operatīvajiem dienestiem nevarētu saņemt izsaukumu elektrības pārrāvuma dēļ, sekas būtu nopietnas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zvanu apstrādes un resursu vadības nodaļas priekšnieks Hermanis Plisko pauda: "Visi zvanu centri ir nodrošināti ar elektoģeneratoriem, elektrobarošana tiek nodrošināta zvanu centriem. Otrs – telefoncentrāles darbojas no akumulatoriem, kamēr elektrība tiek atjaunota, tās telefoncentrāles ilgstoši var darboties, visi zvani tiks pieņemti. Telefons darbojas no vājstrāvas tīkla, kur lielais elektrības pārrāvums to mazāk ietekmē."

Nepieciešamības gadījumā ģenerators spēj nodrošināt 24 stundu darbību.

Ja elektroapgādes traucējumi ir ilgāki, ģeneratori tiek papildināti ar degvielu.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Operatīvā centra vadītāja pauda: "Mums ir iespējams arī pārvietoties uz citu korpusu, ja mūsu zvanu centrā notiek šādi pārrāvumi, un vēl ir iespēja pārslēgties uz Daugavpili. Daugavpilī mums arī ir operatīvā vadības centra grupa. Varbūt ne tik skaitliska kā Rīgā, bet uz kādu periodu, laiku uz četrām stundām, mēs varam nodrošināt uzturēt visus sakarus un iespēju robežās nodrošināt pakalpojumu saņemšanu."

Valsts policijas iecirknis Latgalē vakar saskārās ar vētras radīto elektrības traucējumiem.

Policijas Operatīvās vadības biroja priekšnieks Māris Pilickis sacīja: "Nepieciešamības gadījumā varētu sazvanīt policiju, tas visiem šiem centriem problēmas nesagādāja. Latgales reģionā bija īslaicīgi pārrāvumi, bet tas ne minūtēs, bet varbūt kādās sekundēs, kad elektrība noraustās."

Kā ReTV norādīja operatīvajos dienestos, vakardienas vētra, radot pārrāvumus interneta un telefonsakaru nodrošinājumā, vismaz pagaidām neradīja situāciju, ka kāds nebūtu varējis sazināties ar palīdzības sniedzējiem.

KONTEKTS:

Pirmdien visā Latvijā plosījās trešā spēcīgākā vētra šajā gadsimtā. Stiprā vēja un sniega dēļ galvaspilsētā bija izsludināts sarkanais brīdinājums, vairāki uz Rīgu lidojošie gaisa kuģi izvēlējās  nolaisties citās lidostās, apledoja autoceļi, bija traucēta elektroapgāde un daudzviet radīti postījumi. Vētras dēļ Jūrmalā dzīvību zaudēja sieviete.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt