Dienas ziņas

Tezē Eiropas tikšanās Rīgā

Dienas ziņas

Svētku priekam – klavieres autoostā

Ventspilnieces dāvā svētku prieku trūcīgām ģimenēm

Uzņēmīgas ventspilnieces dāvina svētku prieku trūcīgām ģimenēm

Ventspilnieces Sanita Bergmane un Baiba Vanaga jau otro gadu savas mājas pārvērtušas par dāvanu krātuvi. Viņas ar sociālo tīklu palīdzību vāc ziemas apģērbu, segas, saldumus un rotaļlietas tām ģimenēm, kam svētkos jāsamierinās ar nelielu rocību. Līdz Jaunajam gadam ar personīgo un sociālā dienesta transportu tiks izvadātas dāvanas 31 ģimenei Ventspilī.

Kad ventspilniecei Sanitai Bergmanei ienāca prātā apdāvināt trūkumā nonākušās ģimenes, viņa vispirms vērsās pēc palīdzības sociālajos tīklos. Tad kļuva skaidrs, ka to ventspilnieku, kas labprāt kaut ko ziedotu, ir pietiekami daudz. Atsaucās arī Baiba Vanaga, kurai jau ir pieredze ar Ventspils Augstskolas labdarības akcijām.

Visu svētku laiku saziedotās mantas tiek grupētas Sanitas mājās Ventspilī. “Šeit ir meiteņu drēbes, tur ir apavi, ziemas virsdrēbes. Šeit ir puišu drēbes, virtuvē, kā pienākas, - ir ēdiens,” stāsta Sanita.

Vietas atlicis pavisam maz: viss saziedotais tiek pāršķirots, drēbes un apavi salikti pa izmēriem. Netīras, nederīgas un saplēstas lietas tiek izmestas, jo jebkura ģimene, arī grūtībās nonākusī, ir pelnījusi svētkus. “Bērnam prieks: mantas, saldumi. Viņu bērniem saldumi garšo tāpat kā maniem, jūsu un visiem pārējiem,” saka Sanita.

Ļoti laba sadarbība izveidojusies ar Ventspils sociālo dienestu, jo vispirms bija vajadzīga informācija. “Tā kā Latvijā darbojas datu aizsardzības likums, mēs nevaram piekļūt šādai informācijai: kuras ir tās ģimenes, kam tas patiesi ir vajadzīgs. Vērsāmies sociālajā dienestā, kas piekrita,” stāsta Sanita.

Šī nav ne biedrība, ne labdarības organizācija. Šogad Ventspils sociālajā dienestā novērtēts ventspilnieču darbs, piešķirot transportu, un paciņas pa mājām nu jau izvadā ne tikai ar privāto ģimenes automašīnu. Pērn paciņas tika 63 bērniem un 23 ģimenēm, bet šogad progress ir acīmredzams: ir 88 bērni un 31 ģimene.

Šīs Baibai un Sanitai ir ļoti aizņemtas dienas. Paciņas bērni ģimenēs nopelna ar dzejolīšu skaitīšanu, un līdz Jaunajam gadam abas ventspilnieces būs iegriezušās vairāk nekā 30 adresēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti