Uziet narkotiku ražošanai izmantojamas vielas 9 miljonu eiro vērtībā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2019. gada septembrī uzsākusi kriminālprocesu par narkotisko vai psihotropo vielu izgatavošanai paredzēto izejmateriālu (prekursoru) kontrabandu, informēja VID.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki, pārbaudot tās rīcībā esošo informāciju, atklāja mēģinājumu Latvijā no Ķīnas ievest lielu daudzumu ķīmisko prekursoru 1-fenil-2-propanons jeb BMK. Šī viela tiek izmantota narkotiskās vielas – amfetamīna un metamfetamīna – ražošanai.

Viela Latvijā nonākusi, izmantojot aviopārvadājumus.

Uzsāktā kriminālprocesā veiktas kratīšanas iesaistīto personu dzīvesvietās un noliktavās Rīgā un Salaspilī. Kratīšanu laikā noliktavās tika atrasti un izņemti 3,3 tonnas prekursoru, kas satur BMK, un piecas mucas (kopā 1000 litru) ar ķīmisku vielu nātrija hidroksīda ūdens šķīdumu.

Izņemtā prekursoru aptuvenā tirgus cena ir 9 miljoni eiro.

Aizturēto personu dzīvesvietās atrasti un izņemti  kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi – skaidra nauda 34 500 eiro apmērā, 1000 norvēģu kronas, portatīvie datori, navigācijas sistēmas, kā arī desmit mobilie telefoni un SIM kartes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti