Partija fokusā

Māris Zanders strīdas ar Aldi Gobzemu par apmelošanu

Pasaules panorāma

Propaganda tirdzniecības konfliktā

Diskusija par Saeimas vēlēšanu rezultātiem

Uz premjera krēslu pretendē gan «Saskaņa», gan «KPV LV», gan JKP

Pēc 13.Saeimas vēlēšanu provizorisko rezultātu paziņošanas gan uzvarējušās “Saskaņas”, gan nākamo vēlētāju vairāk atbalstīto partiju – “KPV LV” un Jaunās konservatīvās partijas – pārstāvji uzskata, ka valdība būtu jāveido viņu pārstāvētā spēka premjera amata kandidātam, LTV debatēs pauda partiju pārstāvji.

ĪSUMĀ:

 • “Saskaņas” pārstāvis Dombrovskis: Mums pienākums veidot valdību.
 • “KPV LV” pārstāvis Gobzems: Ar “Saskaņu” citi nesadarbosies, valdība jāveido “KPV LV”.
 •  Gobzemam jau ir vīzija, kā viņš var veidot valdību; pirmdien to diskutēs partijā.
 • JKP pārstāvis optimistisks: Tieši Bordānam izdosies izveidot valdību.
 • “Attīstībai/Par!” pārstāvis Pūce: Esam gatavi sarunām, gaidām iniciatīvu.
 • NA pārstāvis Dzintars: Matemātika ir par labu JKP un “KPV LV”; NA būs atsaucīga.
 • Dzintars: Riska moments - uzvarētāju mēģinājumi atkratīties no atbildības.
 • ZZS pārstāve Reizniece-Ozola: Uzvarētājiem jāvienojas par darbiem.
 • “Jaunās Vienotības” pārstāve Inese Lībiņa-Egnere: Šobrīd esam nedaudz “malā stāvētāji”.
   

Visvairāk balsu – 19,8% - un 23 deputātu mandātus ieguvušās partijas “Saskaņa” premjera amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis LTV debatēs svētdienas vakarā uzsvēra, ka “Saskaņa” viennozīmīgi ir uzvarējusi un tai ir pienākums veidot valdību.

Viņš arī norādīja, ka pie sadrumstalotās Saeimas, kurā būs pārstāvēti septiņi politiskie spēki, nepieciešams spēlētājs, kas vieno, nevis šķeļ.

“Uzskatām, ka tas ir loģiski”, ka valdība jāveido “Saskaņai”'', pauda Dombrovskis.  

Otro vietu un 14,3% vēlētāju atbalstu un 16 deputātu vietas ieguvušās partijas “KPV LV” premjera amata kandidāts Aldis Gobzems norādīja, ka pašlaik ir skaidrs, ka “Saskaņa” nespēj izveidot valdību, jo neviena cita partija ar to koalīcijā nesadarbosies. Līdz ar to “faktiski “KPV LV” ir tā, kas var izveidot valdību”.

Viņš arī pauda, ka viņa mērķis ir saliedēt sadrumstalotu Saeimu, un viņam jau esot vīzija, kā veidot nākamo valdību, bet to viņš pagaidām neatklāja, jo vispirms vēlas to izdiskutēt savā partijā. To viņš plāno darīt pirmdien.  Jautāts, vai viņš gatavs nebūt premjers, Gobzems vien sacīja, ka “viss kaut kas var būt”.

Gobzems sprieda, ka nākamās koalīcijas kodolā jābūt spēkiem, kas līdz šim nav bijuši Saeimā – “KPV LV”, JKP un “Attīstībai/Par!”.

Tam kopā gan ir tikai 45 vietas no 100 un būs nepieciešama sadarbība arī ar citām partijām.

JKP vēlēšanās ieguva 13,6% balsu, bet arī tās frakcijā būs 16 deputāti. JKP pārstāvis Krišjānis Feldmanis debatēs norādīja, ka frakciju nozīmi diktē tieši mandātu skaits, un viņš ir optimistiski noskaņots, ka

tieši JKP līderim Jānim Bordānam “izdosies izveidot normālu stabilu valdību”.

12,05% vēlētāju atbalstu un 13 mandātus ieguvušās partiju apvienības “Attīstībai/Par!” līderis Juris Pūce norādīja, ka valdības veidošanā un sarunās galvenais būs kopīgi veicamo darbu saraksts. Viņš atzina, ka ar 13 mandātiem apvienība nevarēs izpildīt visu savu programmu, bet ir svarīgi panākt prioritāro jautājumu risināšanu, piemēram, reģionālo reformu.

“Mēs esam gatavi sarunām, gaidām iniciatīvu, lūdzu!” sacīja Pūce.

Bet ja partija nevarēs realizēt nevienu no savām prioritātēm, “mums nav intereses tur [valdībā] iet”, norādīja Pūce.

Līdzšinējo koalīcijas partiju Nacionālo apvienību atbalstīja 11%, un arī tai būs 13 vietas 13.Saeimā. Apvienības līderis Raivis Dzintars diskusijā atzina, ka pēc vēlēšanu rezultātiem “matemātika ir par labu JKP un “KPV LV”, un Nacionālajai apvienībai tas var patikt vai nepatikt, bet šiem spēkiem ir dota iespēja veidot valdību, un tiem tagad jādomā, kā to izdarīt''. Viņš solīja, ka NA konstruktīvajās sarunās par darāmajiem darbiem būs atsaucīga.

Dzintars arī norādīja, ka vēlēšanu uzvarētāja morālais pienākums veidot valdību, nevar teikt, ka “tā nebija domāts”, nevar atkratīties no atbildības, izvirzot partneriem nereālos mērķus, ko visi noraidīs, un pēc tam teikt – “redz, citi negribēja”.

“Tas ir riska moments,” piebilda Dzintars.

Līdzšinējā premjera Māra Kučinska pārstāvētā Zaļo un Zemnieku savienība ieguva vien 9,3% balsu un 11 deputātu vietas. ZZS pārstāve, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola debatēs sacīja, ka vēlēšanu rezultātu līderiem, kuriem ir priekšroka veidot valdību, vispirms jāvienojas par darbiem un jārunā par sadarbību ar partneriem, kurus  grib redzēt savā valdībā, jo partijām bija arī pretrunīgas lietas programmās.

6,7% balsu un 8 deputātu vietas ieguvušās “Jaunās Vienotības” pārstāve Inese Lībiņa-Egnere savukārt atzina, ka “Jaunā Vienotība” izgājusi cauri smagam posmam, tā būs maza, bet saliedēta frakcija, kas gatava darbam, bet pašlaik politiskais spēks ir “nedaudz malā stāvētājs” un nepamācīs citus, kā rīkoties.

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 1078 iecirkņiem no 1078

Dati: CVK. Atjaunots: 07.10. 16:57

23 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
16 vietas Jaunā konservatīvā partija
16 vietas Politiskā partija "KPV LV"
13 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
13 vietas Attīstībai/Par!
11 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
8 vietas Jaunā VIENOTĪBA

Saskaitīti 1078 iecirkņi no 1078

8 komentāri
Imants Parādnieks
Kāpēc nevien(!) neuzdrīkstas atgādināt:"Bija Latvijā - viens Premjers, kurš izziņoja faktu un ieteica rīcību - " Visām ministrijām jāsamazina budžeta tēriņi! Kurš ministrs - to nespēj, lai atbrīvo vietu - spējīgajam! Patreizējais budžets ved uz elli! " Kurš atceras, kā - uzmutuļoja "eksperti"? Ko pašlaik dara - Einārs Repše?
Konstance Kalniņa
Saskaņu nevar laist pie varas kaut vai tāpēc,ka viņi ierosina 2.līmeņa pensijas likvidēt.
Mariss Grants
Skatoties sito visu redzams ka zurnalisti tv vairadio ir draugos ar saskanu jo tik miligi sarunajas tapat jau bij ar zzs bet seviski neieredz tos kas keras pie valsts aparata samazinasanas tapec neceriet ka jus atgriezisiet aizbraucejus ,sis ir galvenais kapec aizbrauc . Tauta dzivo no grasiem ar ko nespej ne dziviklus remontet ne majassavas bet redziet viena dala dzivo ka nieres taukos . Ja bedigi kauns par zurnalistiem , politologiem , ekspertiem,kulturas darbiniekiem utt.
Jānis Balodis
Mans padoms - Varavīksnes koalīcija, jo politikā ir vajadzīgs "rosols". Es baidos, ja Saskaņu un it īpaši KPV LV izslēdz no koalīcijas sarunām, tas var nozīmēt milzīgu demokrātijas deficītu. Pēc būtības, mūs pat rietumi var kritizēt. Mūsu politiskās inteleģences līmenis tādā gadījumā ir 2 no 10 ballēm. Neiet runa, kas kuram te patīk, bet tie 34% Latvijas pilsoņu, kuru viedokli izslēdz 66% Latvijas pilsoņu. Jā, demokrātija, bet demokrātijas princips ir aizstāvēt arī politisko minoritāti, ne tikai seksuālo vai etnisko minoritāti.
Valda Hofstetere
...NEESAM IEPRIEKSEJOS KOMENTETAJUS VEL IEVELEJUSI, LAI LEMTU PAR TO KAM VADIT VALDIBU!!!
Jānis Balodis
.........nozīmē demokrātijas beigas Latvijā!
Jānis Balodis
Nedodot iespēju KPV LV vai Saskaņai vadīt valdību, kā šo vēlēšanu uzvarētājiem!
Kaspars Vanags
Gobzems ieraksta/tiešraides laikā telefonā meklē informāciju? Manuprat tas diezgan labi parāda vispārējo cieņu pret citiem. "Prieks", ka balsstiesīgie par tādiem balso, pat saskaņa, kas man nepatīk šķiet labāks variants, vismaz Dombrovskis televizijā izrāda lielāku vienlīdzību.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti