Uz nedēļu atliek Citskovska apstiprināšanu galvenā ierēdņa amatā

Pēc “Vienotības” rosinājuma valdība uz nedēļu atliks Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieka Jāņa Citskovska iecelšanu Valsts kancelejas direktora amatā. 

Premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) bija iecerējis savu izvēlēto kandidātu amatā apstiprināt jau otrdien Ministru kabineta sēdē, taču “Vienotība” vispirms vēlas tikties ar Citskovski.

“Vienotības” valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs uzskata, ka Valsts kancelejas vadītājs bija jāmeklē konkursa kārtībā, taču tā kā premjers izvēlējies citu ceļu, “Vienotība” vismaz vēlas pārliecināties, ka Citskovskis turpinās kancelejā iesāktos darbus.

Andris Piebalgs: “Vienotība” vispirms vēlas tikties ar Citskovski

“Zinām no iekšlietu ministra, ka viņš [Citskovskis] ir labs ierēdnis, ka viņš ir labi strādājis. Procesam, manā skatījumā vajadzēja būt savādākam, bet, ja Ministru prezidents ir izvēlējies šādu procesu, tad vienīgais, ko mēs varam lūgt, ir viņu uzklausīt, un nākamnedēļ viņš būs darba kārtībā. Es katrā ziņā noliedzu to, ka te ir kaut kāda politizācija,” norādīja Piebalgs.

“Es piekrītu, ka varbūt Ministru prezidenta kungs to ir visu darījis, bet, tā kā mēs esam koalīcijas partija valdībā, mēs, protams, gribam dzirdēt šo cilvēku,” skaidroja Piebalgs.

Jau ziņots, ka vakantajam Valsts kancelejas vadītāja amatam tiks virzīts Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāres vietnieks Jānis Citskovskis,  viņš  jau devis savu piekrišanu ieņemt valsts galvenā ierēdņa amatu.

Pagājušajā nedēļā līdzšinējais Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš negaidīti pameta amatu, nepaskaidrojot iemeslus. 

Krieviņš amatu pameta "pēc abpusējās vienošanās". Plašāki komentāri par Krieviņa aiziešanu no Valsts kancelejas direktora amata netika sniegti. Vēlāk gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) atklāja, ka ar Krieviņu nesapratās par Valsts kancelejas komandas vadību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti