Rīta Panorāma

Kremerata Baltica un Gidons Krēmers

Rīta Panorāma

Saruna ar Kārli Dagili

Intervija ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu par vēlēšanu rezultātiem

Ušakovs sola reformēt «Rīgas namu pārvaldnieku»; daži var zaudēt darbu

Viens no svarīgākajiem darbiem jaunajam Rīgas domes sasaukumam būs reformas sākšana  Rīgas pašvaldībai piederošajā SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), kuras rezultātā no darba varētu tikt atbrīvoti vairāki darbinieki, raidījumā "Rīta Panorāma" norādīja Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa"). 

RNP notiks apjomīga reforma, kuras viens no mērķiem būs štata samazināšana. Precīzs laiks, kad reformu varētu uzsākt, un cik daudz darbiniekus varētu atbrīvot no darba, vēl nav zināmi, informēja Ušakovs.

Ušakovs sacīja, ka nevēlas runāt par atlaišanām, bet “kādam būs rotācija, kādam rotācija bez rotācijas”.

„Mums nav plāna - 10 vai 100, vai 1000 darbinieku [rotēs], tie varbūt, piemēram, tikai divi darbinieki,” norādīja Nils Ušakovs.

Jautāts par skandāliem, kuri apvij RNP, īpaši lietā par fiktīvu 12 cilvēku nodarbināšanu, Ušakovs, kurš ir arī RNP kapitāldaļu turētājs, to nosauca par safabricējumu. 

Viņš arī noliedza, ka RNP savus darbiniekus aicinājis pašvaldību vēlēšanās balsot par  „Saskaņu”. Viņš izteicās, ka  e-pastu apmaiņa ar aicinājumu balsot esot notikusi starp dažiem darbiniekiem, kuri privātā līmenī ir aicinājuši kolēģus balsot par "Saskaņu". "Tādas tiesības ir jebkuram. Var aicināt balsot par "Vienotību", Nacionālo apvienību vai jebkuru citu partiju," noteica Ušakovs. 

Ušakovs arī norādīja, ka šīs problēmas jaunajam domes sasaukumam būs jāsāk risināt pēc iespējas ātrāk. "Mūsu vairākums domē ir disciplinējošs, un mums ir saliedēta komanda, sadarbība ir tehniski neizbēgama starp visiem 60 domes deputātiem.

Pieņemu, ka, pastrādājot divus mēnešus domē un saprotot, kā norit pašvaldības darbs, citi spēki sapratīs, ka ir jāstrādā, un tās emocijas noplaks," norādīja Ušakovs.

Viņš arī paziņoja, ka pēc trīs Saeimas "Saskaņas" frakcijas deputātu ievēlēšanas Rīgas domē grūtību "Saskaņai" strādāt Saeimā tomēr nebūs. Ušakovs gan neatklāja, vai „Saskaņa”/”Gods kalpot Rīgai” varētu kopā startēt Saeimas vēlēšanās, par to domāšot vēlāk. 

Ušakovs sacīja, ka vairākuma saglabāšana Rīgas domē, lai arī zaudējot septiņus mandātus, tomēr ir liels panākums, bet atbalsta mazināšanās norāda, ka ir pieļautas kļūdas. Tagad tās kļūdas izvērtēs un labos, pauda mērs.

Jau ziņots, ka aizdomas par 12 RNP fiktīvajiem darbiniekiem, proti, tādiem, kas algu saņēma, bet patiesībā iestādē neko nedarīja, sākotnēji radās Valsts kontrolei. Nodaļu, kurā šie cilvēki strādāja, likvidēja līdz ar Valsts kontroles interesi. Taču atlīdzībās jau bija  paspēts izmaksāt gandrīz 200 000 eiro.

Latvijas Televīzijas raidījums „De facto” savulaik ziņoja, ka daļa no darbiniekiem, uz kuriem krita aizdomas par algas saņemšanu par fiktīvu darbu, cieši saistīti ar „Saskaņu”. Viņu vidū bija Rīgas domes deputāte Svetlana Savicka, divu „Saskaņas” deputātu sievas, kā arī Rīgas mēra Nila Ušakova ("Saskaņa") bijušā preses sekretāra Sandra Toča dēls Mārtiņš Točs.

Pēc Valsts kontroles ziņojuma auditu „Rīgas namu pārvaldniekā” veica arī Rīgas domes Audita un revīzijas pārvalde, taču tā nekādus būtiskus pārkāpumus nespēja atrast. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti