Dienas ziņas

Rūpes par suņiem motivē dzīvei bez atkarības

Dienas ziņas

Turpina vākt līdzekļus O.Krodera piemineklim

Ūdens līmeņa pazemināšana rada zaudējumus uzņēmējiem

Ūdens līmeņa pazemināšana rada zaudējumus uzņēmējiem

Jau trešo gadu vasarā remontdarbu laikā Daugavas ūdenskrātuvē pazemina ūdens līmeni. Tas aktīvās tūrisma sezonas laikā viesu mājām Daugavas krastā liedz piedāvāt pilnu atpūtas programmu un rada finansiālus zaudējumus.

Jau 15 gadus Ķegumā darbojas viesu nams “Rēzijas”, un šis ir trešais gads, kad aktīvajā sezonā, jūlija mēnesī, nākas atteikt klientiem baudīt pilna servisa atpūtu, jo Daugavas ūdenskrātuvē līdz pat augustam pazemināts ūdens līmenis. Šī iemesla dēļ cieš arī vairums citu uzņēmēju, kuru viesu mājas atrodas Daugavas krastos. „Pirmkārt ir liegti visi ūdensprieki mūsu viesiem, tiem, kas atbrauc uz šejieni baudīt dabu, tai skaitā Daugavs krastu, lai tiktu ūdenim klāt papeldēties. Tas viņiem diemžēl šajā ūdens nolaišanas periodā ir liegts,” saka viesu nama „Rēzijas” īpašnieks Raitis Paegle.

Nu, protams, kad ūdens ir nolaists, cilvēki nevar normāli aiziet nopeldēties, ir dubļi, ir gliemežvāki, uz kuriem kājas var sagriezt. Laivas paliek karājoties,” stāsta viesu nama „Puduri” īpašnieks Ivars Ceplītis.

Uzņēmēji ir neizpratnē, kāpēc tieši aktīvā vasaras sezona izraudzīta par remontdarbu laiku. Kā norāda „Latvenergo” pārstāvis, jūlija mēnesis ir vispiemērotākais hidrobūves un dzelzbetona remontdarbu veikšanai, jo šajā periodā ūdens līmenis Daugavā esot viszemākais.

Pirmais no būtiskākajiem ierobežojumiem ir ūdens pietece pavasarī, kas ir lielāka nekā tā ir vasaras periodā. Otrs ierobežojums ir ka, maijs ir zivju nārstu ierobežojumu periods, arī jūnija sākumā,” saka AS „Latvenergo” tehniskais direktors Dzintars Ostaņēvičs.

Turklāt pēc uzņēmēju sacītā, ilgtermiņā esot grūti plānot rezervācijas, jo informācija par plānotajiem remontdarbiem un ūdenslīmeņa pazemināšanu tiek sniegta pastarpināti. Visbiežāk to varot atrast vietējās avīzēs. Arī „Latvenergo” norāda, ka par ūdenslīmeņa izmaiņām tiek ziņots  attiecīgajām pašvaldībām jau marta sākumā, taču par konkrētu periodu jūnijā. Kompensācijas par radītiem zaudējumiem „Latvenergo” ar neparedzot. „Mums kaut kādā veidā ir jāmēģina meklēt kompromiss, jo arī mums kā HES vadītājiem uzlikts par pienākumu strādāt saskaņā ar hidrotehnisko būvju drošību,” uzsver Ostaņēvičs.

Kā norāda „Latvenergo”,  darbi pie hidrotehnisko būvju rekonstrukcijas tiks veikti arī turpmākos gadus. Šogad plānotie remontdarbi un ūdenslīmeņa izmaiņas Ķeguma HES būs no 1.jūlija līdz 1.augustam, savukārt Rīgas HES no 1. augusta līdz 15.septembrim.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti