Trupina augt kravas mašīnu rindas uz Krievijas robežas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Terehovā un Grebņevā kopumā otrdien rindā stāvēja vairāki simti kravas mašīnu. Saskaņā ar Valsts ienēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes rīcībā esošo informāciju, Krievijas pusē tiek īstenoti pastiprināti kontroles pasākumi. Krievija vēl nav skaidrojusi iemeslu pastiprinātai kontrolei.

Tomēr vismaz Terehovā kravu pārvadātājiem rindā, lai tiktu pāri robežai jāgaida teju diennakts. Plūsma pāri robežai samazinājās vismaz uz pusi, stāsta tālbraucēji.

Tālbraucējs Ruslans ir ceļā uz Maskavu, otrdien pēcpusdienā rindā uz robežas Terehovā ir kā piektais, bet nostāvējis jau gandrīz  20 stundas un nezina, cik vēl ilgi būs jāgaida.

"Es rindā pie Terehovas robežpunka stāvu kopš septiņiem vakarā, bet tagad skatieties cik pulkstenis, jau nākamās pēcpusdienas pusdivi,” saka Ruslans.

Nezinu, kas tur uz robežas notiek un kāpēc tik ilgi jāgaida.  Neko konkrētu nevaru pateikt. Jo iepriekš šajā pašā laika sprīdī robežu šķērsoja 300 un pat 350 mašīnas,  bet tagad tikai 170,” piebilst Ruslans.

Tas nozīmē, ka kravas transpora kustība uz robežas samazinājusies uz pusi. Krievijas robežas pusē tiek īstenoti pastiprināti kontroles pasākumi, tādēļ virzienā uz Krieviju arī sākušas veidoties smago transporta līdzekļu rindas, skaidro Valsts ieņēmumu dienestā. Attiecīgi,būtiski ir palielinājies robežšķērsošanas laiks uz Latvijas - Krievijas valsts robežas muitas kontroles punktos "Terehova - Burački" un "Grebņeva - Ubiļinka", tāpēc auto pārvadātājus VID Muitas pārvalde un Valsts robežsardze aicina izvēlēties citus preču pārvadāšanas maršrutus.

Tomēr tiem, kas jau ir uz robežas, atliek vien gaidīt, tāpēc daudzi kravu mašīnu šoferi vienkārši atpūšas transporta līdzekļos, citi ietur maltīti ceļmalas kafejnīcā, kāds maksā no savas kabatas, citiem, piemēramImantam  un Aivaram, ēdienreize ir par brīvu.

Abi tālbraucēji ir tuvāk rindas beigām. Jau šobrīd, ieturot maltīti, viņi sapratuši, ka būs jāgaida ilgāk nekā iepriekš, taču - kāpēc tā, pagaidām informācijas neesot. Tālbraucēji atzīst, ka pēdējā laikā mašīnu plūsma pāri robežai bija normāla un bez problēmām.

Ir pieredzēts, ka tieši pirms Ziemassvētkiem jeb gada beigās kravas mašīnu rindas pieaug uz robežas, atzīst tālbraucēji, kuriem kādreiz ir nācies rindā gaidīt daudzas dienas, pat no Rēzeknes robežas. Pie šīs versijas skaidrojuma pieturas arī Zilupes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Vaļdens. „Uz gada beigām rindas aug, jo pieaug pieprasījums pēc precēm (..),” skaidro Vaļdens.

Kaimiņi, Lietuvas tālbraucēji, Terehovā izsaka minējumus, ka pastiprināta robežpārbaude ir Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites izteikto vārdu dēļ, ka Krievija ir teroristiska valsts, un tāpēc ilgāk rindā aizturot tieši mašīnas ar Lietuvas numuriem.

Otrdienas pievakarē rindas garums Terehovā jau pārsniedza trijus simtus, visticamāk, rinda augs, prognozē paši autopārvadātāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti