Kravas auto šoferus soda par braukšanu caur Rīgas centru

Kopš janvāra otrās puses Rīgas centrā ierobežota kravas transporta kustība, tā vietā mudinot izmantot centru apbraucamos ceļus. Rīgas pašvaldības policija kopš 22. janvāra ir uzsākusi 324 administratīvā pārkāpuma procesus ar soda piemērošanu kravas automašīnu vadītājiem par ierobežojumu neievērošanu. Sods par noteikumu pārkāpšanu ir 30 eiro.

Visbiežākās vietas, kur pārkāpumi tiek fiksēti, ir Daugavgrīvas iela, Mūkusalas iela, Krasta iela, 11. novembra krastmala un Ģenerāļa Radziņa krastmala. Lielākā daļa no sodītajiem šoferiem ir bijuši Latvijas pilsoņi – to skaits ir 180. Citu valstu pilsoņi sodīti 144 reizes.

"Pakāpeniski šobrīd, varētu teikt, tas skaits samazinās, vadītāji arī kļūst informētāki, un arī pašā sākumā mēs vairāk resursus novirzījām tieši šai kontrolei. Tagad mēs, protams, ja ir brīva ekipāža, tad norīkojam konkrētā vietā un kontrolējam to plūsmu," pauda Rīgas pašvaldības policijas komunikācijas speciāliste Ērika Verze.

Fiksēto pārkāpumu skaits atšķiras atkarībā no kontrolei norīkoto ekipāžu daudzuma. Tas dienā ir no pieciem līdz 20 gadījumiem. Pārsvarā pārkāpēji ir furgonu vadītāji, retākos gadījumos — baļķvedēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti