Trauksmes sirēnu pārbaudē septiņas neiedarbojās

Pirmdien, 28. jūnijā, visā Latvijā pārbaudot trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību, darbības traucējumi konstatēti septiņām, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

VUGD pārstāve Agrita Vītola
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

No pārbaudītajām 139 trauksmes sirēnām septiņas nenostrādāja. Par visiem konstatētajiem traucējumiem VUGD informēs Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas atbild par trauksmes sirēnu uzturēšanu.

Trauksmes sirēnu pārbaudes rezultāti:

  • Rīgā un Rīgas reģionā no 33 pārbaudītajām sirēnām divas sirēnas nenostrādāja;
  • No 29 Kurzemē izvietotajām trauksmes sirēnām piecas – nenostrādāja;
  • Zemgalē no 23 pārbaudītajām sirēnām nostrādāja visas;
  • Latgalē no 29 pārbaudītajām sirēnām nostrādāja visas;
  • Vidzemē no 25 pārbaudītajām sirēnām nostrādāja visas.

“Trauksmes sirēnas ir paredzētas, lai iedzīvotājiem dotu signālu ieslēgt visiem pieejamus TV (LTV1, LTV7) vai radio (Latvijas Radio) kanālus. Ir būtiski regulāri pārbaudīt trauksmes sirēnas, lai, ja būtu nepieciešams tās izmantot reālā situācijā, tas nostrādātu bez aizķeršanās,” paziņojumā medijiem skaidroja VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks pulkvedis Ivars Nakurts.

Pirmdien VUGD 112 Zvanu centri saņēma 60 zvanus no iedzīvotājiem, kuri nebija ieguvuši informāciju par notiekošo trauksmes sirēnu darbības pārbaudi vai arī ziņoja par to, ka nedzird sirēnas. Līdztekus sirēnu pārbaudei tika pārbaudīta sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem (TV un radio), ar kuriem VUGD ir noslēgts līgums par informācijas pārraidīšanu.

Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē pagājušā gada novembrī, no pārbaudītajām 162 trauksmes sirēnām manuāli tika ieslēgtas četras trauksmes sirēna, bet divas – nenostrādāja.

KONTEKSTS:

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija, notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. Latvijā izvietotās 164 trauksmes sirēnas nenodrošina to dzirdamību visā Latvijas teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas par to, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu. Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas situācijās operatīvie dienesti izmantos arī citus apziņošanas līdzekļus – paziņojumu nodošanu caur operatīvo transportlīdzekļu skaļruņiem, iedzīvotāju dzīvesvietu apsekošanu u.c.

Iedzīvotājiem izdzirdot trauksmes sirēnas, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt