Traģiskajā avārijā uz Daugavpils šosejas iesaistītajam ugunsdzēsējam jāizcieš nosacīts cietumsods

Stājies spēkā vainīgo notiesājošais spriedums ugunsdzēsēju auto vadītājam, kura vadītais ugunsdzēsības auto 2015. gada sākumā iekļuva negadījumā ar diviem bojāgājušajiem. Saskaņā ar spriedumu šajā lietā apsūdzētajam ugunsdzēsējam būs jāizcieš sods – nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu, informēja Augstākās tiesas (AT) pārstāve Baiba Kataja.

AT Senāta Krimināllietu departaments 14. janvārī atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību krimināllietā par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, kad apsūdzētā vadītais ugunsdzēsības auto 2015. gadā iekļuva negadījumā ar diviem bojāgājušajiem.

Senāts atzina, ka ir pamats atteikt ierosināt kasācijas tiesvedību, jo apelācijas instances tiesa ir izvērtējusi pierādījumus lietā un savas atziņas pamatojusi ar pierādījumiem. Tiesa, nosakot sodu, ņēmusi vērā, ka ceļu satiksmes negadījums noticis laikā, kad apsūdzētais pildījis dienesta pienākumus un devies uz izsaukumu. Minēto apstākli tiesa atzinusi par atbildību mīkstinošu.

Līdz ar Senāta lēmumu stājas spēkā Zemgales apgabaltiesas spriedums, ar kuru apsūdzētais sodīts ar nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu.

Apsūdzībā norādīts, ka 2015. gada 13. janvārī apsūdzētais pildīja dienesta pienākumus – vadīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvo transportlīdzekli ar ieslēgtiem speciālajiem gaismas signāliem pa autoceļu Rīga-Daugavpils, dodoties atbrīvot personas, kas iespiestas ceļu satiksmes negadījuma rezultātā grāvī ieslīdējušā transportlīdzeklī.

Apsūdzībā norādīts, ka, neņemot vērā meteoroloģiskos apstākļus – tumsu un apledojušu, slapju asfaltu, kā arī vadītā transportlīdzekļa īpatnības un stāvokli, ugunsdzēsēju mašīnas vadītājs izvēlējās braukšanas ātrumu, kas negarantē satiksmes drošību. Tā rezultātā sākās sānslīde, un, daļēji sasveroties uz kreisajiem sāniem, ugunsdzēsēju automašīna iebrauca pretējā braukšanas virziena joslā un uzgāzās virsū vieglajam transportlīdzeklim. Sadursmes brīdī vieglais transportlīdzeklis ar četriem pasažieriem bija apstājies un neatradās kustībā.

Ceļu satiksmes negadījumā no gūtajām traumām mira divi pasažieri un divi pasažieri guva vidēja smaguma miesas bojājumus.

KONTEKSTS:

Izskatot lietu pirmajā instancē, Zemgales rajona tiesa 2018. gada 22. oktobrī apsūdzēto atzina par nevainīgu pret viņu celtajā apsūdzībā un attaisnoja. Savukārt Zemgales apgabaltiesa, pretēji pirmās instances spriedumam, kas attaisnoja apsūdzēto, 2019. gada 30. augustā ugunsdzēsēju Aigaru Zelčānu atzina par vainīgu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti