Tiesa attaisno par traģisko autoavāriju apsūdzēto ugunsdzēsēju

Zemgales rajona tiesa Ogrē lēmusi attaisnot apsūdzēto ugunsdzēsēju-glābēju, kura vadītais operatīvais transportlīdzeklis pirms nepilniem četriem gadiem, braucot uz izsaukumu pie Ķeguma, iekļuva satiksmes negadījumā, kurā gāja bojā divi cilvēki no vieglās automašīnas.

Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Jelgavā Sanita Grinšpone aģentūru LETA informēja, ka Zemgales rajona tiesa Ogrē krimināllietu izskatījusi pēc būtības un lietā pasludināts saīsinātais spriedums.

Tiesa nospriedusi apsūdzēto atzīt par nevainīgu pret viņu celtajā apsūdzībā pēc Krimināllikuma 260.panta otrās daļas un attaisnot.

Ja procesa dalībnieki spriedumu vēlēsies pārsūdzēt, tiem desmit dienu laikā būs jālūdz tiesā pilns spriedums, pretējā gadījumā šis spriedums stāsies spēkā.

2015.gada 13.janvārī apsūdzētā persona pildīja neatliekamus dienesta pienākumus - vadīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvo transportlīdzekli ar ieslēgtiem speciālajiem gaismas signāliem pa autoceļu Rīga-Daugavpils, dodoties atbrīvot personas, kas iespiestas ceļu satiksmes negadījuma rezultātā grāvī ieslīdējušā transportlīdzeklī.

Apsūdzībā bija teikts, ka, neņemdams vērā meteoroloģiskos apstākļus - tumsu un apledojušu, slapju asfaltu -, kā arī vadītā transportlīdzekļa īpatnības un stāvokli, ugunsdzēsēju mašīnas vadītājs izvēlējās braukšanas ātrumu, kas negarantē satiksmes drošību. Tā rezultātā sākās sānslīde, un, daļēji sasveroties uz kreisajiem sāniem, ugunsdzēsēju automašīna iebrauca pretējā braukšanas virziena joslā un uzgāzās virsū vieglajam transportlīdzeklim.

Sadursmes brīdī vieglais transportlīdzeklis ar četriem pasažieriem bija apstājies un neatradās kustībā.

Ceļu satiksmes negadījumā no gūtajām traumām mira divi pasažieri un divi pasažieri guva vidēja smaguma miesas bojājumus.

Ugunsdzēsēju mašīnas šoferis tika apsūdzēts pēc Krimināllikuma 260.panta.

VUGD 2015.gada 13.janvārī ziņoja, ka glābšanas dienests saņēmis informāciju par ceļu satiksmes negadījumu pie Ķeguma, kur nepieciešama arī glābēju palīdzība.

Dodoties uz izsaukuma vietu, VUGD cisterna slidenā ceļa dēļ iekļuvusi ceļu satiksmes negadījumā, kur sadūrušās divas smagās un trīs vieglās automašīnas. Negadījuma rezultātā vienā no vieglajām automašīnām iespiesti trīs cilvēki, kurus ugunsdzēsēji glābēji ar hidrauliskajiem instrumentiem atbrīvojuši. Negadījumā bojā gājuši divi cilvēki, trīs ievainoti, tostarp arī divi ugunsdzēsēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti