Dienas ziņas

Smiltenē apgūst vēsturisko mūru atjaunošanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Topošie speciālisti sacenšas meistarībā

Topošie lauksaimniecības speciālisti Vecaucē sacenšas meistarībā

Trešdien, 25. septembrī, Vecaucē sākās lauksaimniecības nozares profesionālo skolu audzēkņu meistarības konkurss. Topošajiem lopkopības un augkopības speciālistiem jāparāda gan teorētiskās zināšanas, gan iegūtās praktiskās iemaņas. Konkursā gūtā uzvara būšot pati augstākā, jo Eiropas un pasaules konkursos šī nozare neesot pārstāvēta.     

Lauksaimniecība ir viena no tradicionālajām nozarēm Latvijā, bet, lai tā spētu saglabāties un attīstīties, saimniecībās jāienāk jauniem un izglītotiem cilvēkiem. Vidējā posma speciālistus lauksaimniecībā pašlaik sagatavo piecās profesionālās  izglītības iestādēs, no kurām četras bija pārstāvētas jauno profesionāļu meistarības konkursā Latvijas Lauksaimniecības universitātes  Vecauces mācību pētījumu saimniecībā.

“Manā izpratnē pats svarīgākais ir, lai tas students vai tehnikuma audzēknis saprot reālo praktisko darbu un dzīvi,” uzsvēra “Vecauce” galvenā agronome Anita Čapus.

Pirmais konkursa uzdevums gan lopkopības, gan augkopības grupās bija aprakstīt un izanalizēt vienu reālu saimniecību no visiem aspektiem, kā arī atbildēt uz žūrijas jautājumiem.

Malnavas koledžas audzēkņi Kristers Kaņepe un Kristiāns Babāns atzina, ka grūtākais bija atrast visus datus, kas bija nepieciešami prezentācijai, analīzei, pareizi visu izdomāt - ko vajag, ko nevajag, kādi draudi, kādas iespējas.

Jaunieši atzina, ka ne mazāk grūti esot arī prezentēt savu darbu, bet bez šādām prasmēm vadīt savu saimniecību un atrast noieta tirgu produktiem nav iespējams. Un iespēju attīstīties Latvijā esot gana daudz.

“Realizēt, es domāju, pietiek kur. Ir uzņēmumi, kuri grib pirkt produkciju, tikai saka, lai būtu bioloģiskā, jo tagad cilvēki ļoti sāk skatīties, vai ir bioloģiska, vai ir eko produkts,” sprieda Kristers Kaņepe,

Uzdevumus un jautājumus divu dienu konkursam sagatavojuši nozares eksperti. Tajos iekļautas tikai tās lietas, kas cilvēkam, kurš izvēlējies kļūt par lauksaimnieku, būtu jāzina.

Atšķirībā no citiem jauno profesionāļu nozares konkursiem uzvarētāji saņems medaļas, bet nekur tālāk netiks virzīti.

“No lauksaimniecības nozares mēs uz Eiropas un pasaules konkursiem – “WorldSkills” un “EuroSkills” nevedam, jo tur vienkārši nav pārstāvētas šīs profesijas,” skaidroja profesionālās meistarības konkursu nodaļas vadītāja Maira Apsīte.

Valsts izglītības un attīstības aģentūras organizētais nacionālā līmeņa nozaru konkurss lauksaimniecībā šogad notiek otro reizi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti