Ārpus Rīgas

Darboties sācis pirmais sociālais uzņēmums Valmierā - veikaliņš "Čaklās bites bode"

Ārpus Rīgas

Arī Rēzeknes slimnīcā pacienti piesakās uz vizīti, bet neatnāk

"Zemgales Ziņu" galvenā redaktore par opozīcijas deputātu tiesāšanos pret Jelgavas domi

Tiesā ierosināta administratīvā lieta saistībā ar Aspazijas dzimto māju «Daukšas» atpakaļpirkšanas mēģinājumu

Administratīvās rajona tiesas Jelgavas tiesu namā ierosināta administratīvā lieta saistībā ar Aspazijas dzimto māju "Daukšas" atpakaļpirkšanas mēģinājumu, Latvijas Radio pastāstīja laikraksta "Zemgales Ziņu" galvenā redaktore Agnese Leiburga.

Tiesa izskatīs, vai ir pamatota Jelgavas novada domes deputātu Kārļa Rimšas, Irinas Dolgovas, Ralfa Nemiro un Aivara Geidāna pieteiktā lēmumprojekta neiekļaušana 25. jūlija Jelgavas novada domes sēdes darba kārtībā. Leiburga informēja, ka deputāti uzskata - lai tiesā zaudēto naudu atmaksā domes piesaistītā ārpakalpojuma juristi. Tiesāšanās pašvaldībai izmaksājusi gandrīz deviņus tūkstošus eiro.

Augstākā tiesa vasarā pielika punktu privātīpašnieku un Jelgavas novada domes aptuveni četrus gadus ilgajā strīdā par Aspazijas dzimtajām mājām «Daukšas». Tiesa lēma par labu "Daukšu" saimniekam, kurš pilda saistības un godprātīgi saimnieko īpašumā vairāk nekā 18 gadus.

Jelgavas novada dome 2014.gada decembrī nolēma atpirkt vēsturiskos namus un teju 65 hektārus zemes no vietējās kultūras darbinieces Madlēnas Bratkus un viņas vīra zemnieka Tālivalža. Dome uzskatīja, ka 1998.gadā, kad šis īpašums pārdots Tālivaldim Bratkus, netika ievērots likums par valsts un pašvaldības mantas atsavināšanas kārtību. Proti, toreiz "Daukšas" vajadzēja pārdot izsolē. Taču tā esot bijusi pašvaldības problēma, ne Bratkus vaina.

Jelgavas novada pašvaldības uzskatīja, ka zemnieks nav pildījis pirkuma līguma nosacījumus. Viņam pārmeta kavēšanos ar īpašuma nodokļa nomaksu, kā arī to, ka īpašumā nav noticis neviens dzejnieces Aspazijas atceres pasākums, tāpat pārmesta patvaļīga būvniecība.

Arī šajos jautājumos Augstākā tiesa tomēr nostājās Bratkus pusē, proti, zemes nodokļa parāds tika nomaksāts pirms 2014.gada, kad novada dome nolēma atpirkt īpašumu. Tāpat pārmetumiem par dzejnieces Aspazijas atceres pasākumiem neesot pamata - tiesai iesniegti pietiekami daudz apliecinājumu, ka šādi pasākumi esot notikuši, un īsti neesot pamata apgalvojumiem, ka ģimene nerūpējas par Aspazijas piemiņu viņas dzimtajās mājās.

Augstākā tiesa nolēma arī no pašvaldības piedzīt 8740 eiro. Šajā summā ietilpst tiesas izdevumi un piespriestā kompensācija Bratkus ģimenei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti