Tiesa atzīst - uzņēmums ir atbildīgs par darbinieku nāvi biogāzes ražotnē Jaunmārupē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Administratīvā rajona tiesa atstāja spēkā Valsts darba inspekcijas (VDI) izmeklēšanas secinājumus, ka  divu darbinieku nāvi biogāzes ražotnē “Zaļā Mārupe”  izraisīja nepilnības darba aizsardzībā un par to ir atbildīgs darba devējs. 

Tiesa pilnībā noraidīja SIA „Zaļā Mārupe” pieteikumu, atstājot spēkā VDI izmeklēšanā konstatēto, informēja inspekcija.

Traģiskais nelaimes gadījums noticis 2014. gada 3. novembrī uzņēmumā „Zaļā Mārupe”, kur ar biogāzi saindējās trīs darbinieki, no kuriem divi gāja bojā.

VDI, izmeklējot nelaimes gadījumu, konstatēja, ka tas ir saistīts ar nepilnībām darba aizsardzībā.

Atbildība par nelaimes gadījuma cēloņiem tika uzlikta darba devējam – SIA „Zaļā Mārupe” un kompetentajai institūcijai SIA „Darba aizsardzības institūts.”

Galvenie šī nelaimes gadījuma cēloņi VDI ieskatā ir darba aizsardzības normatīvo aktu prasībām neatbilstoša darba vides iekšējā uzraudzība, nodarbināto nepietiekama informētība par cilvēka veselības un dzīvības reālo apdraudējumu, saskaroties ar biogāzi slēgtā telpā, kā arī nodarbināto nenodrošināšana ar atbilstošiem individuālās aizsardzības līdzekļiem.

Nepiekrītot VDI konstatētajiem pārkāpumiem, SIA „Zaļā Mārupe” tos apstrīdēja, taču šī gada 27. maijā Administratīvā rajona tiesa pilnībā noraidīja SIA „Zaļā Mārupe” pieteikumu, atstājot spēkā VDI izmeklēšanā konstatēto.

Jau ziņots, ka 3.novembrī Jaunmārupē notika nelaimes gadījumu biogāzes ražotnē, kur, saelpojoties biogāzi, gājuši bojā divi un cietis viens darbinieks. Sākotnējā informācija liecināja, ka darbinieki nav lietojuši aizsardzības līdzekļus. Stacijā darbs nebija pārtraukts, tas netraucēja izmeklēšanai, jo telpas, kurās notika negadījums, ir atsevišķi no pārējā uzņēmuma.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti