Tālmācība jau no 1.klases palīdzēs atgriezties aizbraukušajiem

Iegūt izglītību tālmācībā ir iespējams vairākās Latvijas skolās, taču Brocēnu vidusskola ir pirmā izglītības iestāde valstī, kur to var darīt jau sākot no pirmās klases. Šī iespēja pārsvarā domāta ārzemju latviešiem - jaunajām ģimenēm, kas tuvākā vai tālākā nākotnē plāno atgriezties dzimtenē.

Ideja par tālmācību Brocēnu vidusskolas bijušajām kolēģēm Olitai Ļitvinovai un Baibai Freidenfeldei, kura tobrīd jau dzīvoja Lielbritānijā, radusies pirms vairākiem gadiem kā neliels joks. Tomēr pērn joks kļuva nopietns, jo parādījās pieprasījums pēc šādas programmas.

Ja pagājušo mācību gadu dažādās klasēs pabeidza 12 ārzemēs dzīvojošie skolēni, tad šogad Zinību dienu sagaida jau 30 tautiešu no Lielbritānijas, Īrijas un Spānijas, Igaunijas, Dānijas un Norvēģijas, kā arī ASV un Kazahstānas.

Šis būs arī pirmais pilnvērtīgais mācību gads šajā programmā, kas Izglītības ministrijā licencēta gada sākumā.

Skolas direktora vietniece Olita Ļitvinova Latvijas Radio ar prieku stāsta, ka lielākā daļa skolēnu ir vecumā no pirmās līdz ceturtajai klasei.

"Vecāki šobrīd uz jauno mācību gadu piesaka īpaši sākumskolas skolēnus. Šogad  būs pirmo reizi mūsu praksē pirmklasnieku apmācība, jo lasīt un rakstīt ar datora palīdzību vēl neesam mēģinājuši," saka Ļitvinova.

Arī bijusī latviešu valodas skolotāja Baiba Freidenfelde, kura vada latviešu skoliņu „Garā pupa” Kentas grāfistē Lielbritānijā, Latvijas Radio atzina, ka vecāki savām atvasēm vēlas Latvijas izglītības dokumentu, jo vēlas atgriezties dzimtenē.

"Ir daļa vecāku, kas domā drīzumā atgriezties Latvijā. Tad ir daudz vecāku, kas uzskata, tajā valstī, kur viņi dzīvo, kur viņi apmeklē skolu, nemāca pietiekami daudz, ka prasības ir pārāk zemas un viņi neredz to rezultātu, ko sagaida," norāda Freidenfelde.

Mācības notiek ar interneta starpniecību. Lielbritānijā dzīvojošiem skolēniem konsultācijas iespējams iegūt pie brīvprātīgajiem skolotājiem Freidenfeldes vadītajā skoliņā. Tie, kam nav šādas iespējas, sazinās ar Brocēnu vidusskolas skolotājiem, kuri arī sagatavo un labo visus pārbaudes darbus.

Šogad būs arī jauna saziņas vides iespēja - ārvalstīs esošie skolēni varēs tiešsaistē sekot līdzi mācību stundām un konsultācijām Brocēnu vidusskolā, vai arī vēlāk noskatīties to ierakstus.

Pērn skolotāji strādāja brīvprātīgi, nesaņemot atalgojumu par darbu. Jaunajā mācību gadā arī ārzemēs esošajiem Brocēnu vidusskolas audzēkņiem „nauda sekos” skolēnam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti