Labrīt

Dace Rukšāne romānā "Krieva āda" vēsta par Hruščova laiku Latvijā

Labrīt

Uzņēmēji: Satraukums par kūdras nozares nākotni biedē investorus

Ilga Šuplinska: Jaunā studiju programma mainīs tradicionālo pieeju pedagogu domāšanā

Šuplinska: Jaunā studiju programma triju gadu laikā sagatavos 300 pedagogus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jaunā studiju programma ar nodibinājuma "Iespējamā misija” iesaistīšanos triju gadu laikā sagatavos 300 pedagogus, kas būs atbilde mūsdienu izaicinājumiem, ko nespēj nodrošināt Latvijas augstskolas, intervijā Latvijas Radio sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska ("Jaunā konservatīvā partija").

Ministre pauda, ka šajā demogrāfiskajā situācijā varam nonākt pie akūta pedagogu trūkuma, tādēļ "Iespējamā misija" maina tradicionālās pieejas pedagogu domāšanā. "Runājot ar pašvaldībām, pedagogu trūkst STEM (dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātnes un matemātikas) jomās, mūzikā un latviešu valodā. Ļoti bieži tiek saukti arī logopēdi un psihologi. Atsevišķs stāsts ir par pirmsskolas pedagogiem," norādīja Šuplinska.

"Vidējais pedagogu vecums ir virs 48 gadiem. Mēs varam nonākt zonā, kur pedagogu trūkums ir akūts," atzina Šuplinska.

KONTEKSTS:

Lai risinātu samilzušo pedagogu trūkumu Latvijas skolās, tuvāko nedēļu laikā dos startu jaunai skolotāju izglītības programmai. Tā skolām piesaistīs dažādu nozaru profesionāļus, kas vēlas mainīt dzīvi un kļūt par skolotājiem. Ministru kabinets otrdien varētu skatīt ziņojumu par darba vidē balstītas skolotāju studiju programmas sagatavošanu, kas paredz jau 2020. gada rudenī mācību iestādēs visā Latvijā ievest 100 jaunus profesionāļus.

Darba vidē balstītas studijas nozīmē, ka 100 jaunie skolotāji, kas 2020. gada vasarā tiks uzņemti programmā, rudenī uzreiz paralēli mācībām sāks darbu skolās. Svarīgi, ka tie nebūs jaunieši tikko no skolas sola, bet bakalaura vai maģistra grādu jau ieguvuši profesionāļi, kas tagad papildus apgūs pedagoģijas prasmes.

Latvijas Universitātes prorektore Ina Druviete uzsvēra, ka ir svarīgi, lai skolotāji, kas ir potenciālie izglītības darba veicēji, būtu labi speciālisti. "Tie, kas ir ieguvuši bakalaura un maģistra grādu, noteikti tādi ir, un ir iespējams strādājot reālu darbu skolā, uzklausot padomdevējus, sagatavoties šim darbam viena gada laikā," teica Druviete.

Jauno izglītības programmu veido Latvijas Universitāte kopā ar Liepājas Universitāti un Daugavpils Universitāti. Savukārt savu pieredzi profesionāļu piesaistē izmantos nodibinājums “Iespējamā misija”. Visi iesaistītie cer, ka konkurss uz 100 budžeta vietām būs vismaz 4-5 cilvēki uz vienu vietu, lai skolās nonāktu labākie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti