Dienas notikumu apskats

Topošā koalīcija atbalsta Kučinska valdības deklarācijas prioritātes

Dienas notikumu apskats

Starptautiski auditori pārbaudīs «airBaltic» pusgadu; tam tērēs līdz 100 000 eiro

VM kļuvusi pielaidīgāka, taču joprojām ir pret bulciņu pārdošanu skolu kafejnīcās

Strīdi par našķiem skolās vēl nebeigsies – ZM gatavo jaunus priekšlikumus

Veselības un Zemkopības ministrijas pirmdien, 25.janvārī, turpināja apmainīties ar priekšlikumiem skolēnu uztura noteikumos. Kopš gada sākuma ir aizliegts skolās ēdieniem pievienot aromatizētājus un krāsvielas, kā arī kafejnīcās tirgot bulciņas. Pārtikas ražotāji caur Zemkopības ministriju cer jaunos noteikumus atvieglot. 

Skolu kafejnīcās kopš jaunā gada vairs nevar tirgot nekāda veida bulciņas un picas. Pēc pārtikas ražotāju iebildumiem, Zemkopības ministrija (ZM) rosināja mainīt jaunos uztura noteikumus skolās. Veselības ministrija (VM) jau ir piedāvājusi atļaut ēdieniem pievienot dabīgos aromatizētājus un krāsvielas, kas līdz šim jaunajā kārtībā bija liegts.

Taču bulciņu aizliegums vismaz pagaidām paliek spēkā. "Mēs no savas puses esam atstājuši spēkā esošo normu, ka miltu konditorejas izstrādājumus, piemēram, bulciņas, skolā varēs tikt iekļautas kompleksajā vai izvēles ēdienkartē. Ja bulciņas nevienā no šīm ēdienkartēm nebūs iekļautas, tad tās realizēt izglītības iestādē vai izglītības iestāžu teritorijā nevarēs," stāsta VM pārstāve Inga Birzniece. 

Pirmdien pārtikas ražotāji bija sanākuši ZM, lai saskaņotu priekšlikumus skolēnu uztura noteikumu grozījumiem.

Kā stāsta Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure, VM  pretimnākšana tikai dažos punktos pārtikas nozari neapmierina.

"Tas bija tāds ļoti skops variants, un mēs viņu paplašinājām ar ražotāju piedāvājumiem. Papildināts arī kafejnīcu klāsts, gan ēdienkarte, gan ko var tirgot tur. Arī bulciņas, arī sviestmaizes," stāstīja Šure.

Zemkopības un Veselības ministrijas tagad mēģina steidzamā kārtā vienoties par izmaiņām skolēnu uztura noteikumos. Pēc tikšanās ar pārtikas nozares pārstāvjiem ZM Veterinārā un pārtikas departamenta direktore Dace Ugare uzsvēra, ka arī ZM pagaidām nerosinās bulciņas atgriezt skolās, taču vienošanās ir panākta par citām lietām.

"Šie steidzamie grozījumi – viens no tiem ir papildus pērkamajos produktos iekļaut maizi un džemus. Mēs gan lūgsim papildināt ar citiem augļu un ogu produktiem, kuri arī nav sliktāki par džemiem. Tas būs mūsu priekšlikums Veselības ministrijai," teica Ugare.

Ar to strīdi par skolēnu uzturu gan nebeigsies.

Pārtikas ražotāji un ZM sola līdz 15. februārim nākt klajā ar jauniem priekšlikumiem. Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība") gan uzsver, ka viņa būtiskas izmaiņas skolēnu uztura noteikumos neatbalsta.

"Tā mēs nevaram – vienu nedēļu pieņemt noteikumus, otru nedēļu atcelt. Es domāju, ka ir jāstrādā divām ministrijām, un, ja tur ir vajadzīgi precizējumi, tad tie jāiestrādā, bet mēs nevaram tagad palaisties otrādi," sacīja Straujuma.

Pagaidām nav skaidrs, vai steidzamos grozījumus skolēnu uztura noteikumos valdība skatīs šajā vai nākamajā nedēļā. Noteikumi attiecas arī uz ārstniecības, sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti