Panorāma

Elektrības cena pieaugs par aptuveni 30%

Panorāma

Krievija maksās kara veterāniem Baltijā

Katoļu baznīca nav mainījusi attieksmi pret gejiem un lesbietēm

Stankevičs: Viendzimuma attiecības «nav saskaņā ar Dieva plānu»

Romas Katoļu baznīca nemainīs savu nostāju attiecībā uz homoseksuālu pāru reģistrāciju, jo šāds attiecību modelis „nav saskaņā ar Dieva plānu”, intervijā LTV raidījumam „Panorāma” sacīja Romas Katoļu Rīgas arhibīskaps, metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Ziņots, ka nesen Igaunijas parlaments akceptēja viendzimuma pāru attiecību reģistrāciju, legalizējot to. Savukārt oktobra vidū izskanēja ziņa, ka Romas Katoļu baznīca ir mainījusi savu pozīciju attiecībā pret viendzimuma pāriem un devusi jāvārdu šādam attiecību modelim. Vēlāk gan baznīca savu pozīciju mīkstināja, uz to norādot arī Latvijas Katoļu baznīcai.

Intervijā LTV Stankevičs norādīja, ka Romas Katoļu baznīca savu nostāju nav mainījusi. Jautājums par homoseksuāliem pāriem izskanējis kā aplūkojams baznīcas Romas sinodē. Tas vienkārši ir bijis apliecinājums viedokļu dažādībai baznīcā, nevis nostājas maiņu. Šāda veida diskusijas sinodē liecina, ka „baznīca nebaidās no nekādiem jautājumiem”. „Bet tas nenozīmē, ka (..) tūlīt tas [pārmaiņas] notiks,” viņš sacīja.

Stankevičs, kurš pats arī piedalījās šajā sinodē, stāstīja, ka pāvests aicinājis bīskapus izteikt savus viedokļus pat tad, ja tie nepatiktu pāvestam. „Baznīcas viedoklis nav mainījies. Paliek spēkā [uzskats], ka šāds attiecību modelis nav saskaņā ar Dieva plānu,” teica Stankevičs. Viņš aicināja „saskaņoties cilvēkus ar Dievu plānu” un atteikties no līdzšinējā dzīvesveida, ja tas nav bijis atbilstošs Dieva vēlmēm.

Viņš skaidroja, ka baznīca aizvien balstās uz diviem pamatprincipiem – žēlsirdību un patiesību. Līdz ar to izaicinājums baznīcai ir - kā būt žēlsirdīgiem un mīlošiem pret homoseksuālistiem un palīdzēt viņiem „atrisināt savas problēmas, kuru dēļ viņi atrodas tādā stāvoklī, kādā viņi ir”.

Stankevičs arī apliecināja, ka, viņaprāt, homoseksuālisms ir ceļš uz cilvēces iznīcību. „Padomājiet, ja visi pāri būs homoseksuāli. Tad kā dzims bērni?” viņš vaicāja.

Taujāts par attieksmi pret Igaunijas parlamenta lēmumu ļaut viendzimuma pāriem reģistrēt savas attiecības, viņš norādīja, ka tas liecina par sabiedrību un tās briedumu. „Man ir ļoti žēl par Igauniju. Es jūtu līdzi,” atzina Stankevičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti