Sprūds: Eiropas valstis uz NATO un ASV vairs droši nepaļaujas

Gelapa institūta veiktajā aptaujā noskaidrojies, ka četras NATO dalībvalstis - Bulgārija, Grieķija, Slovēnija un Turcija - gadījumā, ja tām uzbruktu, vēlētos, lai Krievija cīnās to pusē. Šis un daudzi citi pētījumi par Eiropas valstu drošību liecina, ka Eiropas valstis par NATO un ASV aizsardzības jomā ir ļoti piesardzīgas un vairs droši nepaļaujas, Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” norādīja Latvijas ārpolitikas institūta vadītājs Andris Sprūds.

Pētījumos novērojama tendence, ka Eiropas valstis ir piesardzīgas attiecībā uz NATO un ASV garantu aizsardzībā. Paļaušanās uz ASV gājusi mazumā ASV prezidenta Donalda Trampa prezidentūras ietekmē, uzskata Sprūds.

Tomēr ASV lomas samazināšanās varētu veicināt savstarpēju Eiropas valstu paļaušanos, prognozēja ārpolitikas eksperts.

„NATO vienmēr ir bijusi drošības kāja, bet Eiropa – ekonomiskās sadarbības kāja. Un tagad mēs redzam, ka šīs kājas ir saķērušās, sajaukušās, un ekonomikā Eiropa vairs netiek uzskatīta par galveno garantu,” skaidroja Sprūds.

Sprūds uzsvēra, ka pašā Eiropā valda nestabilitātes - runas par Eiropas armiju, Eiropas kaujas grupām, Eiropas valstu savstarpēju paļaušanos, reģionu savstarpēju attiecību stiprināšanu ir noliktas otrajā plānā.

Ziņots, ka tikko notikušajā Minhenes drošības konferencē ASV viceprezidents Maiks Penss Baltijas valstīm apliecināja, ka ASV pildīs savas NATO saistības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti