SPKC: Visticamāk, šogad būs tādi gripas vīrusi, kas iepriekšējo sezonu laikā bijuši retāk

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pēc pirmās gripas monitoringa nedēļas konstatējis pirmos apstiprinātos gripas saslimšanas gadījumus. Šogad prognozē gripas vīrusus, kas iepriekšējo sezonu laikā bijuši mazāk.

SPKC epidemioloģe Raina NikiforovaKristaps Feldmanis

"Mums jau ir savākti dati par pirmo monitoringa nedēļu, un mums jau ir paziņots viens gadījums, kas klīniski apstiprināts, bet ir arī laboratorijas dati, kas liecina, ka ir noteikti gripas vīrusi mūsu references laboratorijā. Ir arī informācija par grupveida saslimšanas gadījumiem. Šoreiz tas gadījums bija izglītības iestādē, pirmajā klasītē. Visticamāk, cirkulēs mums jau pazīstami gripas vīrusi, visticamāk, ka būs arī tādi gripas vīrusi, kas pagājušajās sezonās, vairāku sezonu laikā bijuši vismazāk, piemēram, B grupas vīrusi," stāstīja SPKC epidemioloģe Raina Nikiforova.

Viņa arī norādīja, ka visefektīvākais pretgripas profilakses līdzeklis ir vakcīna. Tāpat ir svarīgi uzkopt telpas un mazgāt rokas, kā arī lietot svaigus dārzeņus un augļus, kas satur vitamīnus, bet, ja gadījies saslimt, tad svarīgi nedoties uz darbu, bet atpūsties mājās, lai ātrāk izveseļotos un neļautu slimībai izplatīties. Epidemoloģe uzsvēra, ka vakcinēšanos nevajadzētu atlikt uz decembri vai janvāri, bet to izdarīt vistuvākajā laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti