Dienas ziņas

Latgalē sāk filmēt V. Kairiša filmu

Dienas ziņas

Lidostā atklāj stendu Latvijas popularizēšanai

Senioriem sniedz atbalstu zupas virtuvē

Smiltenē senioriem sniedz atbalstu zupas virtuvē

Šī ir ne tikai iespēja tikt pie silta ēdiena, bet arī iznākt cilvēkos, satikties un parunāties - tā atzīst Smiltenes vientuļie un maznodrošinātie pensionāri, kuri  regulāri apmeklē vietējās baptistu draudzes organizēto zupas virtuvi. Smiltenē šis pakalpojums pieejams jau daudzus gadus, taču pēdējā laika novērojumi liecina, ka zupas virtuve pulcē arvien lielāku klientu skaitu.   

Smiltenes baptistu draudzes zupas virtuve darbojas nu jau vairāk nekā 20 gadus, šobrīd no oktobra līdz aprīlim divas reizes nedēļā virtuvītē rosās pavāres, kas gatavo dažādas zupas, saldos ēdienus un gaida ēdājus. Savulaik, zupas virtuvi veidojot, bijis nosacījums, ka palīdzību varēs saņemt ikviens, ja vien viņš būs sakopies, tāpēc iegājies, ka bezpajumtnieki šurp nenāk. Lielākoties pie galda pulcējas seniori.

“Tie pārsvarā ir vientuļi pensionāri, kuri, nav noslēpums, vieni paši sev mājās negatavo siltu ēdienu. Viņi kaut ko ieēd, kaut ko atrod, bet tā, ka tas būtu silts ēdiens vismaz reizi dienā, tā viņi nedara,” stāsta Smiltenes baptistu draudzes priekšniece Antra Ķikute.

Pēdējo trīs gadu laikā pusdienotāju skaits ir dubultojies, iespēju tikt pie siltām pusdienām izmanto ap 30 cilvēku. Galvenokārt zupas virtuvi uztur draudzes ziedojumi, savulaik finansiāls atbalsts saņemts no Teterevu fonda, šogad līdzfinansējumu piešķīrusi pašvaldība. Tāpat ar produktiem palīdz apkārtnes zemnieki, vasarās par zupas virtuvi ļoti piedomā pavāres, piemēram, sēņu zupa gatavota no pašu vāktām meža veltēm.

“Baravikas mēs ar kolēģi esam lasījušas privātajā savā mežā, pašas gatavojušas, pašas vārām. Ja es vēl kādam esmu noderīga, tad, protams, rokas man ir, tad es esmu priecīga par to, ka es vēl kādam varu palīdzēt,” atzīst zupas virtuves pavāre Gundega Liepiņa.

Pusdienotājas slavē čaklās un atsaucīgās pavāres, stāstot, ka ļoti gaida šīs tikšanās reizes.

“Pateicos kaimiņu meitenēm, kas šeit sēd, kas mani tiešam pierunāja, jo es nevarēju atnākt, jo man bija šausmīgi neērti, ka es esmu tādā stāvoklī. Maznodrošinātais, nostrādāti 38 darba gadi, pensija ir tik maza, kauns jau to teikt pavisam ir,” atzīst smilteniete Mudīte Aļeksejeva.

“Mēs bijām divi ar vīriņu, tad es taisīju mājās, arī bijām maznodrošinātie, bet tagad es esmu viena, un tad es atnāku un paēdu, un saku paldies, un ļoti garšīgi,” piebilst smilteniete Ausma Šimakauska.

Zupas virtuve sadarbojas arī ar Samariešu apvienību, kas tiem cilvēkiem, kuri šeit nevar atnākt paši, ēdienu pieved klāt. Savukārt pēc pusdienām katrs saņem kārtīgu zupas porciju arī līdzi burciņā, lai vēl vismaz vienu, kāds arī divas reizes to paēstu arī mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt