Slimnīca: Mediķi rīkojušies pareizi, sniedzot palīdzību smagi piekautajam krāslavietim

Sniedzot palīdzību Krāslavā smagi piekautajam un vēlāk slimnīcā mirušajam vīrietim, ārstējošais personāls rīkojies pareizi un atbilstoši visām vadlīnijām, par iekšējā izmeklēšanā secināto aģentūrai LETA pastāstīja SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

Slimnīcā norādīja, ka šā gada 20.jūlijā plkst.2.45 naktī, iestājoties slimnīcas uzņemšanas nodaļā, pacients bija pie samaņas, spēja analizēt apkārtējo situāciju, pareizi atbildēja uz jautājumiem. Pacientu apskatīja traumatologs, kurš pacienta stāvokli vērtēja kā apmierinošu.

Ņemot vērā, ka pacients atradās alkohola reibumā, papildus viņu apskatīja arī dežurējošais neirologs. Kā uzsvēra slimnīcā, neirologa apskates laikā nebija konstatētas jebkādas akūta neatliekama stāvokļa pazīmes. Savukārt, ņemot vērā to, ka pacients iestājās slimnīcā plkst.2.45 un alkohola koncentrācija asinīs bija 1,93 promiles, bija nolemts pacientu hospitalizēt narkoloģijas nodaļā, atstājot viņu stacionārā, zem narkologa uzraudzības.

Pēc krampju lēkmes pacienta stāvoklis tika novērtēts kā stabils, jo krampju lēkme tika izvērtēta kā alkohola intoksikācijas rezultāts. Mediķu vērtējumā, pacients bija adekvāts, tika nozīmēta sedācija, un lēkmes vairs nebija, skaidroja ārstniecības iestādē.

Tomēr pacienta novērošanas procesā stāvoklis sāka mainīties, jo pacientu nevarēja pamodināt pēc sedācijas, viņš nepilnīgi reaģēja uz izmeklēšanu - konkrēti uz sāpju kairinājumiem, atklāja ārstniecības iestādē. Dežurējošais narkologs nolēma veikt galvas smadzeņu datortomogrāfijas izmeklējumu, kuras rezultātā tika atklāta epidurāla hematoma un pacients tika pārvests uz Neiroķirurģijas nodaļu, kur 20.jūlijā tika veikta operācija - hematomas evakuācija, informēja slimnīcā.

Laika posmā no 20.jūlija līdz 24.jūlijam pacienta stāvoklis tika vērtēts kā smags, bet stabils, un tika nodrošināta atbilstoša terapija. Neskatoties uz to, 24.jūlijā pacientam attīstījās akūta galvas smadzeņu ieķīlēšanās, kā rezultātā iestājās nāve, neskatoties uz intensīvo terapiju, notikušā detaļas aprakstīja ārstniecības iestādē.

Slimnīcā piebilda, ka ārstēšanas un aprūpes procesa laikā pastāvīgi tika veikta pacienta stāvokļa novērošana, sākot no Uzņemšanas nodaļas līdz pat brīdim, kad iestājās nāve.

"Hematomas attīstīšanās laiku noteikt ir grūti un pat nav iespējams. Tās attīstību varēja ietekmēt daudzi faktori, sākot ar alkohola intoksikāciju līdz iepriekš saņemto traumu pēctraumatiskām izmaiņām, arteriālo hipertensiju utt.," piebilda slimnīcas pārstāvji.

Savukārt "Daugavpils reģionālās slimnīcas" valdes loceklis norādīja, ka, analizējot sniegtos skaidrojumus un iepriekš minētā gadījuma aprakstu, Semjonovs konstatēja, ka ārstējošais personāls rīkojies pareizi, atbilstoši visām vadlīnijām.

KONTEKSTS:

20.jūlija naktī policijā vērsās Krāslavas iedzīvotāji, kas ziņojuši, ka uz ielas trokšņo jaunieši, un traucē viņu naktsmieru. Norādītajā adresē vietējie likumsargi atraduši uz zemes guļošo vīrieti.

Ņemot vērā, ka ar vīrieti nebija iespējams komunicēt un radās aizdomas, ka viņš atrodas alkohola reibumā, notikuma vietā ieradās arī mediķi, kas personu nogādāja medicīnas iestādē. Persona ievietota atskurbšanai slimnīcas narkoloģijas nodaļā. 24.jūlijā 1990.gada dzimušais vīrietis, nenākot pie samaņas, slimnīcā mira.

Gan Valsts policijā, gan Veselības inspekcijā ierosināta izmeklēšana, kurā skaidro, vai, mediķiem pievēršot lielāku uzmanību smagajiem miesas bojājumiem, vīrieti varēja glābt.

Šajā pašā lietā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") ir uzdevis izvērtēt Valsts policijas darbinieku rīcību Krāslavā, jo policija nepieprasīja tiesai atļauju aizdomās turētos paturēt apcietinājumā. Turklāt tiek vēstīts, ka, iespējams, tiek ietekmēti liecinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti