Panorāma

Baltijas ceļš: tautiskās jostas nevajadzēja

Panorāma

Ekonomika aug, bet naudas nav

Vērtēs mediķu atbildību piekautā vīrieša nāvē

Vērtēs mediķu atbildību Krāslavā piekautā vīrieša nāvē

Vērtēs mediķu atbildību par, iespējams, pienācīgas palīdzības nesniegšanu 29 gadus vecam vīrietim, kurš pēc smagas piekaušanas gāja bojā Daugavpils reģionālajā slimnīcā. 1990. gadā dzimušais vīrietis pēc kautiņa atrasts guļam bezsamaņā. Tā kā bijušas aizdomas par alkohola lietošanu, viņš vispirms ievietots slimnīcas atskurbtuvē. Gan Valsts policijā, gan Veselības inspekcijā ierosināta izmeklēšana, kurā skaidro, vai, mediķiem pievēršot lielāku uzmanību smagajiem miesas bojājumiem, vīrieti varēja glābt.

1990. gadā dzimušais vīrietis, kurš pēc kautiņa atrasts bezsamaņā, ar neatliekamo medicīnisko palīdzību no Krāslavas nogādāts Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Tur no uzņemšanas nodaļas viņš pārvietots uz atskurbšanai paredzēto narkoloģijas nodaļu. Tā kā vīrietim bijuši smagi miesas bojājumi, par kuriem mediķiem būtu vajadzējis informēt likumsargus, kā arī šos apstākļus bija jāņem vērā vīrieša dzīvības glābšanā, policijā ierosināts kriminālprocess. Plašākus komentārus izmeklēšanas laikā nesniedz. Vienlaikus nule administratīvo lietu ierosinājusi arī Veselības inspekcija.

Kopš šiem notikumiem pagājis precīzi mēnesis, un tieši tik ilgs laiks bijis nepieciešams, lai saņemtu Daugavpils slimnīcas atbildes uz inspektoru jautājumiem.

"Esam pieprasījuši Daugavpils reģionālajai slimnīcai medicīnisko dokumentāciju un skaidrojumus par situāciju. Vakar atnāca skaidrojums par situāciju, medicīnas dokumentācija nav atnākusi, jo tā atrodas policijā. Mēs gaidām, vai nu policija lūgs mums izvērtēt un veikt ekspertīzi, vai arī tad, kad policija pabeigs savu lietu, tad mēs turpināsim savu," stāstīja Veselības inspekcijas vadītājas vietniece veselības aprūpē Anita Slokenberga.

Pēc iepazīšanās ar dokumentiem vajadzēs vēlreiz runāt ar vīrieša ārstēšanā iesaistītajām personām. Pilnīgas skaidrības nav arī pašai slimnīcai. Tās valdes loceklis telefonsarunā “Panorāmai” atklāj, ka šobrīd uzticoties ārstu teiktajam, bet, kas rakstīts pacienta medicīniskajos dokumentos, nevar pateikt, jo tie atrodas policijā. Vienlaikus sava personāla aizstāvībai varot teikt, ka pacients uzņemšanas nodaļā esot nācis pie samaņas, ar viņu bijis iespējams kontaktēties. Ārsti ar vīrieti kopā pieņēmuši lēmumu viņu nogādāt atskurbtuvē.

"Bija pieņemts lēmums samazināt toksikācijas līmeni un pēc tam ķerties pie iekšējas izmeklēšanas. Pēc primārās apskates nebija iespējams noteikt, ka viņam ir asinsizplūdumi galvā. Protams, iespējams, vajadzēja uzņemšanas nodaļā uzreiz uztaisīt datortomogrāfiju," sacīja Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

Indikāciju, ka tas jādara nekavējoties, gan neesot bijis, uzskata slimnīcā. 

KONTEKSTS:

Šajā pašā lietā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") ir uzdevis izvērtēt Valsts policijas darbinieku rīcību Krāslavā, jo policija nepieprasīja tiesai atļauju aizdomās turētos paturēt apcietinājumā. Turklāt tiek vēstīts, ka, iespējams, tiek ietekmēti liecinieki.

Arī Iekšlietu ministrijas paziņojumā norādīts uz informāciju par iespējamu liecinieku ietekmēšanu, kā arī Krāslavas iedzīvotāju bailēm par savu drošību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt