Daugavpils slimnīcas vadītājs Semjonovs iesniedzis atlūgumu

Atlūgumu uzrakstījis Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs, to viņš pats apstiprināja sarunā ar Latvijas Radio.

Daugavpils slimnīcas vadītājs Semjonovs par iesniegto atlūgumu
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

Pēc četrarpus gadiem lielās iestādes vadībā viņš jūtoties izdedzis, jo šajā laikā vienai krīzei sekojusi nākamā. Viņaprāt, šajā amatā jāstājas cilvēkam ar jaunu enerģiju un arī lielāku politisko aizmuguri – iespējams, tā varētu slimnīcu pasargāt no hroniskajiem, nu jau miljonos mērāmajiem parādiem un maksātnespējas draudiem.

Par savu lēmumu atstāt amatu Grigorijs Semjonovs sacīja, ka tas ir viņa personīgais lēmums. "Jo, pirmkārt, es saprotu, ka pienāk laiks, kad jāatzīst, ka esi izsmēlis savus resursus. Otrais – laiks prasa drusku citādāku pieeju, fleksiblāku un uz kompromisiem orientētu. Es vairāk esmu stūrgalvīgs cilvēks un domāju, ka laiks dot iespēju aktīvākam cilvēkam."

"Esmu izdedzis pa šiem četrarpus gadiem. Es domāju, šeit ir iespēja dabūt labākus variantus, jo ir cilvēki, kuriem ir arī politiskais "back up", kas varētu līdzēt slimnīcas interešu lobēšanā un tamlīdzīgi. Es esmu ārpus politikas," sacīja Semjonovs.

Publikācija "Latvijas Vēstnesī" liecina, ka uz Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatu izsludināts konkurss.

Grigorijs Semjonovs paskaidroja, ka šis konkurss nav uz viņa posteni, jo viņš formāli skaitās valdes loceklis, nevis priekšsēdētājs. Viņš pats konkursā nepiedalīšoties un arī strādāt kādā citā amatā slimnīcā negrasoties.

Semjonovs iecerējis vadīt slimnīcu līdz gada beigām vai pat vēl īsāku laiku, ja izdosies pilnvērtīgi nodrošināt darba nepārtrauktību.

KONTEKSTS:

Daugavpils reģionālā slimnīcā septembra sākumā atkal cēla trauksmi par naudas trūkumu. Gada sākumā, kad Semjonovs pirmo reizi brīdināja par tuvojošos bankrotu, lēsts, ka šogad pietrūkst 10 miljonu eiro. "Savelkot jostas" un saņemot atbalstu no valsts, summa sarukusi līdz 7,6 miljoniem eiro. Par slimnīcas tuvošanos maksātnespējai nu noraizējies arī lielākais kapitāldaļu turētājs – pašvaldība. 

Slimnīcai trūkst naudas algu izmaksai, komunālo rēķinu apmaksai, arī medikamentu piegādātāju rēķinu apmaksai. Slimnīcas vadītājs kā problēmas sakni redz valsts tarifus, kas esot pārāk zemi, lai apmaksātu izdevumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti