Dienas ziņas

Vidzemē apvieno spēkus lašu glābšanai

Dienas ziņas

Sākas spēle «Jaunie Rīgas sargi:atceries Lāčplēšus»

Brīvprātīgo dienas Liepājā

Skolēni no Aizputes piedalās brīvprātīgo dienās Liepājas bērnudārzā

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par brīvprātīgo darbu, Liepājā  jau trešo reizi norit brīvprātīgo dienas. Tā ir iespēja ikvienam labas gribas cilvēkam sniegt savu nesavtīgu palīdzību visiem tiem, kam tā visvairāk nepieciešama, darot pat visikdienišķākos darbus. 

Lai gūtu pieredzi, palīdzot citiem, piektdien Liepājas bērnudārzā „Zīļuks” ieradās skolēni no Aizputes pagasta pamatskolas.  

Liepājas bērnudārzs „Zīļuks” jau otro gadu piedalās brīvprātīgo dienās. Viņi ir tie, kas labprāt uzņem brīvprātīgā darba veicējus. Pērn tās bijušas angļu valodas nodarbības, ko vadījuši pieauguši, bet šoreiz pie mazajiem bērnudārzniekiem ieradušies Aizputes pagasta pamatskolas 1.un 2.klases skolēni.

Aizputes pagasta pamatskolas 2.klases audzinātāja Dace Jansone stāsta, ka “šāda veida palīdzēšana mums ir pirmoreiz - tā mums ir sava veida pieredze, paskatīties, kā tas notiek”.

“Domāju, ka mēs to mēģināsim arī turpmāk to darīt,” saka skolotāja.

Sadalīti pa grupiņām, mazie palīgi kopā ar bērnudārzniekiem gāja  rotaļās, palīdzēja zīmēt, krāsot, arī uzasināt zīmuļus. Lai gan darbs nav grūts, tomēr atbildīgs, atzīst skolēni.

Brīvprātīgo dienas Liepājā tiek rīkotas trešo reizi. To mērķis - palīdzēt satikties cilvēkiem, kuri grib strādāt ar tiem, kuriem nepieciešama palīdzība, kas pārsvarā esot bērni, pensionāri un cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Liepājas domes sabiedrības pārvaldes speciāliste Brigita Dreiže stāsta, ka veco ļaužu namā aicināja palasīt grāmatu, parunāt vai aizvest uz kapiņiem. “Pavisam ikdienišķas lietas, ko mēs neiedomājamies, ka cilvēks to nevar izdarīt,” saka Dreiže.

Brīvprātīgo dienas patrons Artis Daugins savukārt uzsver: “Jebkurš no mums var izdarīt ko labu un par to ne vienmēr ir jāsaņem naudas izteiksmē kaut kas pretī. Smaids, prieks, sajūsma - tās ir lielākās vērtības, ko par naudu nenopirksi.”

Organizatori atzīst, ka cilvēki aizvien aktīvāk sāk piedalīties brīvprātīgo dienās. Taču, lai nesavtīgais darbs nebūtu vien akcija triju dienu garumā, tiek plānots izveidot datu bāzi, kurā ikviens varētu gūt informāciju par nepieciešamo palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt