Šķīdoņa dēļ transporta masas ierobežojumi – 360 grants ceļu posmos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pavasara šķīdoņa dēļ autotransporta masas ierobežojumi patlaban ir ieviesti 368 valsts autoceļu posmos ar grants segumu. Lielākā daļa no tiem ir valsts austrumu rajonos, informēja “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Vislielākais satiksmes ierobežojumu skaits ir Ludzas apkaimē, kur transporta masas ierobežojumi noteikti 43 ceļu posmos. Bet posmu ierobežojumu apjoms pēdējā diennaktī visvairāk pieaudzis Preiļu apkārtnē, kur liegts braukt smagajam transportam vēl 23 posmos.

Ierobežojumi tiek ieviesti, izvērtējot katra ceļa faktisko stāvokli un tā nestspēju. Tāpēc posmu skaits, kur tie ir aktuāli, var mainīties katru dienu.

Dagdas apkārtnē ierobežojumi ieviesti 39 ceļu posmos, Aizkraukles un Alūksnes apkārtnē 37 ceļu posmos, Balvu apkārtnē – 36. Jēkabpils, Preiļu un Madonas apkārtnē ierobežojumi ieviesti 20 līdz 30 ceļu posmos. 

Autotransporta masas ierobežojumi tiek ieviesti, lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti. Ierobežojumu laikā tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

LVC skaidroja, ka šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem. Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti.

Grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt, jo, uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti