Sešu gadu laikā «Dod pieci!» saziedoti 1,3 miljoni eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Šis būs jau septītais gads, kad labdarības maratona “Dod pieci!” dīdžeji īpašā stikla studijā pavadīs sešas diennaktis, lai pievērstu uzmanību sabiedrībā neērtām tēmām un veicinātu pārmaiņas. Sešu gadu laikā “Dod pieci!” kopumā saziedoti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro, palīdzot ļoti daudziem cilvēkiem.

2014. gadā labdarības maratons “Dod pieci!” notika pirmo reizi. Un pirmo reizi piecus eiro ziedoja saldumu paciņām senioriem uz svētkiem. Pirmajā maratonā tika saziedoti gandrīz 65 ar pusi tūkstoši eiro, un paciņas saņēma 6557 seniori.

Jau gadu vēlāk maratonā izdevās savākt divas reizes vairāk. Toreiz 48 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, varēja nodrošināt speciālo asistentu.

2016. gadā pirmo reizi tapa labdarības maratonam veltīta himna. Tēma – onkoloģija un vajadzība atgriezties dzīvē un darbā pēc pārslimotas slimības. Kopā ar pacientu atbalsta biedrību “Dzīvības koks” tika organizēta 21 psihosociālā atbalsta nometne 411 vēža pacientiem. Kopā saziedotā summa 2016. gadā – 196 tūkstoši eiro.

Gadu vēlāk maratona norise pirmo reizi pārcēlās pie radio mājas Doma laukumā. Tad tika izvirzīts mērķis salabot bērnību tiem bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības.

2018. gadā bērnu tēma turpinājās, šoreiz aicinot vecākus veltīt bērniem vairāk laika. Praktisku un psiholoģisku mācību ieviešanai vecākiem tika saziedoti gandrīz 122 ar pusi tūkstoši eiro.

Bet pērn krita 2017. gada rekords. Jo smagāka tēma, jo lielāka cilvēku atsaucība. Īpašai pārtikai neārstējami slimiem cilvēkiem sabiedrība saziedoja 438 197 eiro.

“Man ir viens tāds ļoti mīļš un tuvs cilvēks, kurš ir jau padsmit gadus paliatīvajā aprūpē, un tas jautājums valstiski nekādi nav atrisināts. Šobrīd mēnesī meitai tas izmaksā 1500 eiro. Un viņa tikai strādā, lai mammu uzturētu, savukārt vīrs strādā, lai uzturētu viņu,” pērn stāstīja Latvijas Radio raidījuma “Krustpunktā” vadītājs Aidis Tomsons.

Tagad valsts speciālu šķidro pārtiku smagi slimajiem pacientiem apmaksā, tāpat ir risinātas daudzas citas problēmas, uz kurām labdarības maratonos norādīts. Savukārt par 438 tūkstošiem eiro ir palīdzēts gandrīz 500 cilvēkiem, apmaksājot dzeramo medicīnisko pārtiku, higiēnas preces, tehniskos palīglīdzekļus un konsultācijas pie psihoterapeita.

"Dod pieci!" 2019. gada akcija
"Dod pieci!" 2019. gada akcija

 “Dod pieci!” šogad pievērsīsies vardarbībai ģimenē – sarežģītam un daudzslāņainam tematam, runājot gan par emocionālo, fizisko, finansiālo un cita veida vardarbību ģimenes locekļu starpā, gan par sekām un rīcības scenārijiem, lai dotu iespēju sākt dzīvi no jauna. Labdarības maratons startēs jau 17. decembrī un ilgs līdz 23. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti