No pirmdienas, 11. janvāra, katrs, kurš ir pieredzējis vardarbību, var dalīties ar savu pieredzes stāstu vietnē vardarbibasarhivs.lv. Iesniegtie stāsti tiks saglabāti publiski nepieejamā kolekcijā, kas veidota ar mērķi dokumentēt vardarbības vēsturi Latvijā.
Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» 152 stundu garā tiešraide ir noslēgusies. Ziedojumu apjoms, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cieš no vardarbības ģimenē pēdējā dienā sasniedza 402 065 eiro. Ziedot "ziedot.lv" mājaslapā iespējams līdz 10. janvārim.
Latvijas sabiedrībai ir grūtības atpazīt vardarbību ģimenē. Lai veicinātu sistēmas izmaiņas, ir nepieciešama kopienas iesaistīšanās, "Dod pieci! 2020" stikla studijā uzsvēra sociālantropoloģe Aivita Putniņa.
Tēvs psiholoģiski terorizē māti. Meita, aizstāvot mammu, tiek pazemota no tēva ģimenes puses. Radiniece ārste, ar kuru ģimene dala mitekli, meiteni dzen smagā stresā un izmisumā. Tie ir tikai daži no piemēriem, kā meitene cietusi šajā, it kā labi situētajā ģimenē. Piedzīvotā emocionālā vardarbība likusi viņai vēl bērna vecumā apsvērt pašnāvības iespējas. Tagad kad pieaugusi, sieviete anonīmi nolēma pastāstīt šīs savas vissāpīgākās atmiņas, lai kāds varbūt ieklausītos un ar citu bērnu tā nenotiktu. Stāsta septītā daļa.
Labdarības akcijas «Dod pieci! 2020» tiešraide noritēs līdz 23. decembrim. Latvijas Radio 5 dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš turpina atskaņot ziedotāju izvēlētas dziesmas un uzņemt muzikālus un tematiskus viesus, lai runātu par vardarbību ģimenē.
Labdarības maratona "Dod pieci! 2020" pirmspēdējā dienā stikla studijā skanēja mūzika un sarunas, kā arī viedokļi par vardarbību ģimenē, tapa arī glezna, kura nonāca virtuālajā izsoļu zālē.
Labdarības akcijā “Dod pieci! 2020”, kura norisinās līdz 23. decembra pulksten 20.00, saziedoti 203 860 eiro. Latvijas Radio 5, “pieci.lv” dīdžeji turpina tiešraidē stikla studijā uzņemt viesus un atskaņot tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas.
Labdarības maratona “Dod pieci! 2020” sestajā dienā stikla studijā viesojās pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, lai runātu par pusaudžiem un iespaidu, ko uz viņiem atstāj vardarbība ģimenē. Viņš akcijas tiešraidē stāstīja, ka pusaudžu vecumu dēvē arī par otrās iespējas laiku, taču tajā slēpjas arī daudz riska faktoru.
Tēvs psiholoģiski terorizē māti. Meita, aizstāvot mammu, tiek pazemota no tēva ģimenes puses. Radiniece ārste, ar kuru ģimene dala mitekli, meiteni dzen smagā stresā un izmisumā. Tie ir tikai daži no piemēriem, kā meitene cietusi šajā, it kā labi situētajā ģimenē. Piedzīvotā emocionālā vardarbība likusi viņai vēl bērna vecumā apsvērt pašnāvības iespējas. Tagad kad pieaugusi, sieviete anonīmi nolēma pastāstīt šīs savas vissāpīgākās atmiņas, lai kāds varbūt ieklausītos un ar citu bērnu tā nenotiktu. Stāsta sestā daļa.
Labdarības akcijas «Dod pieci! 2020» tiešraide noritēs līdz 23. decembrim. Latvijas Radio 5 dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš turpina atskaņot ziedotāju izvēlētas dziesmas un uzņemt muzikālus un tematiskus viesus, lai runātu par vardarbību ģimenē.
Labdarības maratona pret vardarbību ģimenē "Dod pieci! 2020" stikla studijā Doma laukumā viesojās psiholoģe Evija Burkovska, kura vada Valsts probācijas dienesta sociālās korekcijas programmas varmācīgiem cilvēkiem. Viņa atzīmēja, ka palīdzība nepieciešama gan upuriem, gan arī varmākām.
Jaunākās ziņas
Interesanti