Sesks Liepājas partijas vājos vēlēšanu rezultātos vaino nomelnošanas kampaņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ilggadējais Liepājas mērs Uldis Sesks, kura vadītā Liepājas partija sestdien notikušajās pašvaldību vēlēšanās zaudēja vienu mandātu pilsētas domē, rezultātos vaino nomelnošanas kampaņu.

Sarunā ar Latvijas Radio Sesks pauda, ka pret Liepājas partiju bija vērsta vērienīga nomelnošanas kampaņa, viņš saukts par slepkavu, iedzīvotājiem pastkastītēs mestas “avīzes”, kurās nomelnots pilsētas mērs un viņa partija.

Sarunā ar LTV “Rīta panorāmu” viņš norādīja, ka par to, kas stāv aiz šīs nomelnošanas kampaņas, vēl “tiks skaidrībā Drošības policija, Ģenerālprokuratūra un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs”.

Bet skaidrs, ka “daļa vēlētāju bija apjukusi, ja Sesku sauc par bendi”, un bez šādas kampaņas rezultāts varēja būt labāks.

Taču mēra krēsla saglabāšana “nav bijis mans pašmērķis”, sarunā ar Latvijas Radio sacīja Sesks.

Viņš ir apņēmības pilns turpināt darbu pilsētas attīstības labā, un tas, kādā veidā un kādas personālijas realizēs šos plānus, būs turpmāko sarunu jautājums - domē iekļuva trīs partijas un būs jālemj, kā veidot sadarbību.
 
LTV viņš arī norādīja, ka sarunās vispirms vēlas apspriest plānotos darbus, runāt par prioritātēm un to, kādu pienesumu katrs var dot to īstenošanai, nevis runāt par amatiem. 

Sarunas par iespējamās koalīcijas veidošanu domē jau sākušās. Ar domē iekļuvušo “Saskaņu” pirmdien tiekas Latvijas Reģionu apvienība. Tieši šo divu politisko spēku sadarbību Latvijas Reģionu apvienības līderis Jānis Vilnītis sauc par iespēju no amata gāzt pašreizējo mēru Uldi Sesku.

Arī Vilnītis uzsvēra, ka mēra krēsla dalīšana neesot prioritāte, bet gan iespēja attīstīt partiju plānotās ieceres.  Vilnītis šādus mēra izteikumus vērtē kā gatavību sarunām. 

Vilnītis sevi redz kā mēru, turklāt gāzt no krēsla Uldi Sesku būtu iespējams, atrodot kopīgu valodu ar domē iekļuvušo “Saskaņu”, neslēpj Vilnītis.  

Vilnītis gan  norādīja, ka pirmdien konkrēts sarunu iznākums nav gaidāms.

Jau vēstīts, ka 3.jūnijā pašvaldību vēlēšanās Liepājas partija ieguva 6 vietas, Reģionu apvienība - 5, bet “Saskaņa” – 4 deputātu vietas. 

(Avots: CVK)

 • Nobalsojuši: 727 839 / 1 443 80150,41%)
+ -
 • 1. No sirds Latvijai

  1,01%
 • 2. "Gods kalpot mūsu Latvijai"

  1,85%
 • 3. Partija "VIENOTĪBA"

  2,61%
 • 4. Jaunā konservatīvā partija

  3,13%
 • 5. Nacionālā Savienība TAISNĪGUMS

  3,18%
 • 6. Politiskā partija "LIEPĀJA KVADRĀTĀ"

  3,35%
 • 7. Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

  3,8%
 • 8. "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija

  19,58%
 • 9. Latvijas Reģionu Apvienība

  29,15%
 • 10. "LIEPĀJAS PARTIJA"

  31,26%

Arī iepriekšējās pašvaldībās vēlēšanās pirms četriem gadiem bija 10 kandidātu saraksti un  domē iekļuva tikai trīs. Toreiz gandrīz pusi – septiņus mandātus – ieguva Liepājas partija. Pieci mandāti tika tagad vairs nepastāvošajai Reformu partijai, bet atlikušie trīs – „Saskaņas centram”.

Liepājas mērs jau vairāk nekā 20 gadus ir Liepājas partijas līderis Uldis Sesks.

Pēc vēlēšanām 2013.gadā koalīciju izveidoja septiņi Liepājas partijas un trīs "Saskaņas centra" deputāti.

Tomēr pēcāk līdz ar savstarpējiem konfliktiem "Saskaņas centra" frakcija izjuka, un abu partiju starpā noslēgtais koalīcijas līgums pārstāja darboties. Tāpēc Liepājas domē koalīcija oficiāli nepastāvēja. Arī pārējo piecu deputātu pārstāvētā Reformu partija izjuka, tādējādi izgaisa arī šo "piecinieku" vienojošā frakcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti