SEPLP uzklausīs Latvijas Radio un LTV galvenā redaktora amata kandidātus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) ceturtdien, 6. janvārī, iztaujāja abu sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio – valdes par to, kā organizēti konkursi galvenā redaktora kandidātu izvēlē. SEPLP pirmdien, 10. janvārī, plāno vēl vienu sēdi, kurā uzklausīs galveno redaktoru amatu kandidātus.

Latvijas Radio šim amatam virza Radio Pētnieciskās daļas vadītāju Anitu Braunu, bet LTV izvēlējusies bijušo Latvijas Radio valdes locekli Sigitu Roķi.

SEPLP priekšsēdis Jānis Siksnis teica, ka abu mediju konkursi rīkoti korekti. Pretēji iepriekš izskanējušajām bažām Latvijas Radio valde arī nav atsaukusi savu kandidatūru, tādējādi pagaidām padome noraida spekulācijas par politisku ietekmi redaktoru izvēlē.

SEPLP priekšsēdis Jānis Siksnis
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

"Padome pārliecinājās par korektu konkursa gaitu, kā arī uzklausīja abu valžu redzējumu par to, kā galveno redaktoru amats, kas ir jauna pozīcija sabiedriskajos medijos, tiek iekļauta esošajā struktūrā, kā tiks nodrošināts viss nepieciešamais, lai galvenie redaktori varētu pildīt savus pienākumus," teica SEPLP vadītājs.

Siksnis atzina, ka SEPLP pirmdien, 10. janvārī, plāno tikties ar LTV un Latvijas Radio izvirzītajiem kandidātiem sabiedrisko mediju galveno redaktoru amatiem, un pēc šīs tikšanās arī sekos padomes balsojums. 

KONTEKSTS:

Latvijas Radio galvenā redaktora amatam tiek virzīta Braunas kandidatūra, kura līdz šim izveidojusi un vadījusi Latvijas Radio Pētnieciskās žurnālistikas daļu. Savukārt LTV galvenā redaktora amatam izvēlējusies kādreizējo Radio vadītāju Roķi.

Lai gan pretendentu uzrunāšana, pētīšana un vētīšana ilgusi vairāk nekā divus mēnešus, pašā finiša taisnē Saeimas Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš abos medijos vērsās pēc informācijas par konkursa norisi un iznākumu. Iemeslus, kas šo interesi izraisījuši, deputāts neskaidroja, bet mediju nozares ekspertu vidū tas raisīja bažas par iespējamu vēlmi izdarīt politisku spiedienu uz konkursa iznākumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti