Panorāma

Ziņu dienesta egle ārstam Aleksejam Višņakovam

Panorāma

Vakcinācija svētku brīvdienās gausa

LTV galvenā redaktora amatam virza Sigitu Roķi

Latvijas Radio galvenā redaktora amatam virza Anitu Braunu; LTV – Sigitu Roķi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Radio galvenā redaktora amatam tiek virzīta Anitas Braunas kandidatūra, kura līdz šim izveidojusi un vadījusi Latvijas Radio Pētnieciskās žurnālistikas daļu, informēja Latvijas Radio pārstāve Liene Pālēna. Savukārt Latvijas Televīzija (LTV) galvenā redaktora amatam izvēlējusies kādreizējo Radio vadītāju Sigitu Roķi.

Sabiedriskā medija galveno redaktoru amatā uz pieciem gadiem ievēlē Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) izvirzītā kandidāta nominēšanas. Piemērotākais kandidāts izraudzīts atklāta konkursa ceļā.

Sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa galvenais redaktors ir jauna pozīcija, ko paredz 2020. gada nogalē pieņemtais Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums. Galvenais redaktors medijā atbildēs par redakcionālās politikas veidošanu un īstenošanu. Galvenais redaktors redakcionālu lēmumu pieņemšanā ir neatkarīgs no sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa valdes.

"Galvenā redaktora amats ir nozīmīgs papildinājums Latvijas Radio kā sabiedriskā medija darbībā. Tam būs liela loma arī sabiedrisko mediju – Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas – apvienošanas procesā.

Mūsuprāt, Anitas Braunas pieredze un līdzšinējais darba sniegums, tostarp galvenā redaktora amatā citā medijā un izcilie sasniegumi pētnieciskās žurnālistikas jomā, ir spēcīgs pamats šo pienākumu veikšanai," uzsvēra Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

Brauna kopš 2020. gada pavasara vada Latvijas Radio Pētnieciskas žurnālistikas nodaļu. Runājot par savu vīziju galvenā redaktora amatā, Brauna norādīja, ka viņai ir svarīgi, lai pēc iespējas lielāka sabiedrības daļa var atrast Latvijas Radio veidotos raidījumus, ierakstus, podkāstus vai notikumus, kas viņus aizrautu vai radītu sajūtu, ka tie viņiem ir būtiski. Brauna uzskata, ka Latvijas Radio kanālu un struktūrvienību operatīvajai vadībai jāpaliek to vadītāju un satura redaktoru rokās.

"Galvenā redaktora uzdevums ir kopā ar satura veidotājiem identificēt konkrētajam laikam svarīgus tematus un vienoties par to mērķtiecīgu atspoguļojumu Latvijas Radio, sargājot neatkarīgu žurnālistiku un viedokļu daudzveidību. Vadoties no līdzšinējās pieredzes darbā Latvijas Radio, galvenā redaktora amatu redzu arī kā "saistvielu" starp dažādām struktūrvienībām, īstenojot vērienīgākus satura projektus," savu redzējumu galvenā redaktora amatā skaidroja Brauna.

Braunai ir vairāk nekā 25 gadu pieredze žurnālistikā, tostarp bijusi laikraksta "Diena" galvenā redaktore, strādājusi Latvijas Televīzijā un TV3 par ziņu producenti. Divreiz saņēmusi Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) Izcilības balvu analītiskās žurnālistikas kategorijā, 2020. gadā LŽA Izcilības balvā atzīta par gada redaktori.

Brauna Latvijas Universitātē ieguvusi bakalaura grādu komunikācijas zinātne un maģistra grādu politikas zinātnē, brīvi pārvalda latviešu, angļu un krievu valodu.

Savukārt LTV galvenā redaktora amatam izvēlējusies kādreizējo Latvijas Radio vadītāju Sigitu Roķi.

LTV informēja, ka Roķei ir daudzu gadu pieredze žurnālistikā, kā arī mediju galvenās redaktores amatā. No 2015. līdz 2017. gadam viņa bija Latvijas Radio valdes locekle satura attīstības jautājumos, pirms tam – ziņu aģentūras “BNS-Latvija” valdes priekšsēdētāja un galvenā redaktore. Sigita Roķe līdzdarbojusies Latvijas Mediju ētikas padomes izveidē un ētikas kodeksa izstrādē, piedalījusies konsultācijās par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likuma izstrādi. Sigitai Roķei ir Latvijas Universitātē iegūts sociālo zinātņu maģistra grāds. 

Roķes mērķis galvenās redaktores amatā ir nodrošināt visaugstāko LTV satura kvalitāti. Viņa ir pārliecināta, ka LTV jāspēj noturēt un piesaistīt labākos žurnālistus un multimediju speciālistus, sasniegt iespējami lielāku auditoriju dažādās platformās, kā arī uzrunāt dažādas sabiedrības grupas.

LTV atklātajā konkursā ir guvusi pārliecību par kandidātes profesionalitāti un spēju veikt galvenā redaktora pienākumus. Valdes loceklis Ivars Priede norādīja: “Galvenā redaktora pozīcija ir ļoti būtiska, lai Latvijas Televīzija turpinātu augt un attīstīties par spēcīgu sabiedrisko mediju, turot stingru redakcionālo mugurkaulu un kalpojot sabiedrībai.”

SEPLP balsojums par LTV izvirzīto kandidāti gaidāms janvāra sākumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti