Dienas ziņas

Plāno specializētu tiesu ekonomiskajiem noziegumiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Saskaņa» gatava ārkārtas vēlēšanām Rīgā

«Saskaņas» valde «ar optimismu» skatās uz iespēju rīkot Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas

Partija "Saskaņa" "ar optimismu" raugās uz iespējamo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu scenāriju. Tā pēc pirmdien, 3. jūnijā, notikušās valdes sēdes secināja partijas Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

ĪSUMĀ:

  • No "Saskaņas" izslēdz 4 deputātus, kuri neatbalstīja Bergmani Rīgas vicemēra amatā.
  • Vienlaikus partija "Saskaņa" nolēma neiesaistīties sarunās ar šķeltniekiem.
  • Rīgas domē izveidojusies politiskā krīze, jo ne koalīcijai, ne opozīcijai nav vairākuma.
  • Ušakovs: Rīgas mēram jāstrādā, lai atrisinātu politisko krīzi un pašvaldība turpinātu darbu.
  • Ja tas neizdosies, "Saskaņa" ir gatava Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.
  • Arī Burovs uzskata ārkārtas vēlēšanas par iespēju atjaunot domes darbu.

"Saskaņa" cīnās par varas noturēšanu RīgāElla Semjonova
Partijas valde pirmdien atbalstīja Rīgas nodaļas viedokli par četru Rīgas domes deputātu izslēgšanu no savām rindām. Viņi no "Saskaņas" izslēgti saistībā ar nevēlēšanos atbalstīt cita "saskaņieša" Sandra Bergmaņa kandidatūru Rīgas vicemēra amatam. Partijas valde pirmdien nolēma arī neiesaistīties sarunās ar šķeltniekiem.

 

Šobrīd Rīgas domē izveidojusies politiskā krīze, jo ne koalīcijai, ne opozīcijai nav vairākuma. Tas nozīmē, ka faktiski dome nespēj pieņemt lēmumus. 

Bijušais Rīgas mērs un "Saskaņas" vadītājs Nils Ušakovs minēja, ka Rīgas domes mēram un politisko spēku frakcijām ir jāstrādā, lai atrisinātu politisko krīzi un pašvaldība varētu turpināt darbu.

Rīgas mērs Dainis Turlais ("Gods kalpot Rīgai (GKR)) pirmdien, 3. jūnijā, uzsācis neoficiālas sarunas par sadarbību ar opozīcijas partijām, tomēr tās pagājušajā nedēļā jau lēma politiskajiem pretiniekiem nepalīdzēt.

No "Saskaņas" izslēgto četru deputātu nupat izveidotā "Neatkarīgo deputātu frakcija" teorētiski varētu nodrošināt vairākumu gan "Saskaņas" un GKR koalīcijai, gan opozīcijas partijām, taču vismaz pagaidām neviens ar izslēgtajiem deputātiem sadarboties netaisās.

"Saskaņas" valde nolēma nepieļaut politisko tirgošanos ar saviem bijušajiem biedriem Rīgas domē, tā vietā dodot priekšroku ārkārtas vēlēšanām.

Partijas "Saskaņa" vadītājs Nils UšakovsElla Semjonova
"Lielās valdes stingra pozīcija ir nepakļauties nekādai šantāžai un neiesaistīties sarunās ar tiem cilvēkiem, kas izmanto situāciju, lai apmierinātu kaut kādas personiskās intereses. Tālāk, ja mēs runājam par darba organizāciju Rīgas domē, mēs vislielākā mērā esam ieinteresēti, lai esošā koalīcija turpina darbu, lai varētu izpildīt to, kas bija solīts 2017. gada vēlēšanās. Bet ja, piemēram, dažu cilvēku dēļ tiek apdraudēts darbs, tad mūsu godīga un stingra pozīcija ir iet pie vēlētājiem uz ārkārtas vēlēšanām un prasīt vēlētājiem atkārtotu mandātu. Saņemsim to vai nesaņemsim – tas ir atkarīgs tikai un vienīgi no vēlētājiem. Bet organizēt darbu tā, ka tas būtu atkarīgs no konkrētu atsevišķu deputātu šaurām interesēm, neviens no mums nav gatavs.

 

Mums bija mandāts iet un strādāt. Ja mēs nevarēsim to darīt, tad mēs ejam uz ārkārtas vēlēšanām," teica Ušakovs.

Arī "Saskaņas" Saeimas frakcijas vadītājs Urbanovičs norādīja: ja cits koalīcijas variants nesanāks, partija ir gatava Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. "Mēs ar optimismu skatāmies uz tādu situāciju, ka būs ārkārtas vēlēšanas. Bet tas nenozīmē, ka mēs darīsim visu, lai tās iestātos. Prognozējot tālāko saistībā ar Rīgas notikumiem, šodien valde nebija gatava spriest, ka ar kādu partiju kopā startēs nākošajās vēlēšanās, vai nu tās būs ārkārtas, vai arī nodzīvosim līdz kārtējām vēlēšanām."

Ārkārtas vēlēšanas par iespēju atjaunot domes darbu uzskata arī Rīgas vicemērs Oļegs Burovs (GKR).

"Ar ko mēs šobrīd nodarbojamies? Visu laiku mēs runājam par politiku, kas ir par, kas ir pret, bet nav iespējams normāli strādāt. Tāpēc, jā, ja mēs nevaram ar opozīcijas partijām atrast kopsaucēju, labāk aiziet uz vēlēšanām," teica Burovs.

Ārkārtas vēlēšanas atbalsta arī vairāki opozīcijas deputāti, tomēr lielākie pretinieki šādam scenārijam ir no "Saskaņas" izslēgtā četrotne.

"Mūsu vērtējumā šādi izteicieni ir destruktīvi un histēriski. Rīgas domē ir ievēlēti nevis 28 deputāti, bet 60. Kurš teica, ka viņi nevar turpināt vadīt Rīgu?" vērtēja viens no "Saskaņas" izslēgtajiem Rīgas domes deputātiem Aleksejs Rosļikovs.

Likums noteic vairākus gadījumus, kad Saeima var atlaist domi, tomēr pagaidām neviens no tiem nav iestājies. Situācija gan varētu mainīties, ja dome nespēs sanākt uz sēdēm vai vienoties par atsevišķiem amatiem.

KONTEKSTS:

No partijas "Saskaņa" Rīgas domes frakcijas ceturtdien, 30. maijā, vakarā tika izslēgti četri deputāti, jo viņi atteicās balsot par sava partijas biedra Sandra Bergmaņa ievēlēšanu Rīgas vicemēra amatā. Deputāti gan sacīja, ka nav atteikušies balsot, bet vēlējušies skaidrojumu. Tādējādi "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) koalīcijai Rīgas domē vairs nav vairākuma.

Šobrīd Rīgas domē izveidojusies politiskā krīze, jo ne koalīcijai, ne opozīcijai nav vairākuma. Tas nozīmē, ka faktiski dome nespēj pieņemt lēmumus.

No partijas "Saskaņa" izslēgtie četri deputāti - vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Valērijs Petrovs, Vitālijs Dubovs un Aleksejs Rosļikovs, pirmdien, 3. jūnijā, izveidoja savu frakciju. Deputāti uzskata, ka Rīgas domei ir jāturpina strādāt un ārkārtas vēlēšanas nav jārīko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt