«Saskaņa» rosina atlikt Zaķa mandāta apstiprināšanu uz trim mēnešiem

Partija „Saskaņa” iesniegusi rosinājumu atlikt deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz trim mēnešiem 12.Saeimas sasaukumā ievēlētajam deputātam Dzintaram Zaķim, taču šis rosinājums ir noraidīts.

„Saskaņa” vērsusies 12.Saeimas pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, rosinot Zaķa pilnvaru neapstiprināšanu un atlikt to uz trim mēnešiem.

Kā intervijā Latvijas Televīzijai skaidroja Andrejs Elksniņš (Saskaņa), „Saskaņai” uzskata, ka Zaķa ievēlēšana tomēr notika, ietekmējot vēlētāju rīcību. Lai gan Augstākā tiesa (AT) iepriekš noraidīja pieteikumu atcelt 12.Saeimas vēlēšanu rezultātus Latgalē, „Saskaņa” tomēr vēlas, lai šo jautājumu izskatītu Mandātu komisija.

Saeimas deputātiem ir saistošas likuma normas un sabiedrības viedoklis, sacīja Elksniņš, piebilstot, ka nevar pievērt acis uz notikušo.

"Saskaņas" ierosinājumu gan komisija noraidīja, un Zaķa mandāts apstiprināts.

Deputāts Andrejs Judins („Vienotība”)  LTV Dienas ziņām norādīja, ka primārais jautājums ir par kriminālprocesu iznākumu, bet deputāti nevar apsteigt  kriminālprocesu, jo tiesneši nav ne tiesneši, ne prokurori. 

Jau ziņots, ka „Saskaņa” iesniedza prasību AT, kurā apšaubīja vēlēšanu rezultātus Latgalē. Tā uzstāj, ka balsu pirkšanas dēļ „Vienotība” no Latgales ir ieguvusi vienu vai divus mandātus Saeimā. Tomēr AT pieteikumu atcelt 12. Saeimas vēlēšanu rezultātus Latgalē.

Zaķim tiek pārmests, ka tieši viņš organizējis vai viņa vārdā ir organizēta balsu pirkšana. „Vienotības” politiķis šos apgalvojumus kategoriski noliedz, sakot, ka tās ir politisko konkurentu aktivitātes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti