Sadaļas Sadaļas

Saldus ezerā drīzumā būs pieejams āra baseins

Saldus ezerā drīzumā būs pieejams āra baseins, kas ļaus nodrošināt peldēšanas apmācības bērniem un pieaugušajiem arī vasaras sezonā, kad pilsētas baseins ir slēgts. Tā tiek pagarināta ne tikai sezona, bet ļauts apmācīt cilvēkus drošībai uz ūdens. Plānots, ka āra baseina iespējas izmantos arī ziemas peldētāji, rīkojot sacensības.

Saldus ezerā drīzumā būs pieejams āra baseinsInga Ozola
Saldus ezera pludmale atrodas ainaviski skaistā vietā, kaut arī pilsētā, tomēr šķiet nomaļa un tuvu dabiskai videi. Līdzko ūdens ir uzsilis, pludmalē jau rīta pusē sāk parādīties pirmie peldētāji, uz pludmali dodas kāds gados vecāks pāris. Kungam pār plecu pārmests dvielis, tāpēc viņš jau mērķtiecīgi dodas uz ezeru peldēt, tikmēr kundze piekrīt sarunai. Anita stāstīja, ka pludmalē pēdējo gadu laikā notikušas lielas pārmaiņas.

 

"Inovatīvs, kaut kas pilnīgi jauns. No sākuma būs, kā būs, kamēr pieradīs. Tā kā mēs esam vietējie, liekas, ka varēja to veidot arī citā vietā, kur smilšaināks, tur ir tāds dūksnājs," sprieda Anita.

Āra baseina vieta, kur tagad redzami ūdensaugi, vēl tikšot attīrīta un papildināta ar smiltīm. Taču jau tagad skaidri redzamas aprises koka laipām, kas vakarā tiek izgaismotas un no pilsētas puses veido neierastu skatu tumsā.

Taču galvenais ir mērķis, kāpēc baseins par pašvaldības līdzekļiem veidots, stāstīja Saldus novada domes priekšsēdētaja vietnieks Raivis Zīrups. 

"Mums ir aktīvi gan vasaras,  gan ziemas peldētāji vai tie kuri izmanto iekšpuses baseinu. Baseins mums strādā konkrētu periodu, tāpēc izdomājām, ka varētu jauniešiem un bērniem nodarbības turpināt arī vasarā, āra vidē mācīties peldēt. Kur nu vēl labāk, ja tas ir kopīgajā mūsu peldvietā," klāstīja Zīrups.

Apmācības vadīs treneris, kurš strādā ziemas periodā baseinā no oktobra līdz maijam. Treneris Kristaps Vaģelis stāstīja par iespējām jaunajā āra baseinā, jo maijā bērniem vairs nav iespēju  mācīties peldēt.

"Man ir plāns, ka maijā skolēni vēl pabeidz skolu, ūdens sāk uzsilt, mēs turpinām peldēt jūnijā atklātā ūdenī. Tā ir lieliska iespēja, kur trenēties, arī labi pavadīt laiku. Arī ezera apmeklētāji var peldēt drošā vietā, jo ir 25 metru norobežojums, var pieķerties pie malas," sacīja Vaģelis.

Kaut arī meita jau iemācījusies pie trenera labi peldēt, tētis nāk līdz pieskatīt jauno peldētāju. "Mūsu bērni mācās Brocēnos, bet mācās peldēt pie Kristapa jau trīs gadus. Meita ir pieradusi pie ūdens, ilgos treniņos apgūts, es zinu, ka viss būs kārtībā."

Saldus pašvaldība izlēmusi pludmalē nodrošināt arī darbu glābējam, lai cilvēki justos drošāk. Turklāt pludmalē mazākiem bērniem izveidota īpaša vieta ar seklu ūdeni.

Tur gan nāksies veikt uzlabojumus, jo tai nav pietiekama ūdens apmaiņa, īpaši šajā karstajā laikā.

"Pagājušā gadā saņēmām no iedzīvotājiem jau iesniegumus ar vēlmi, ka tas būtu nepieciešams, jo vecāki tad var tik daudz neuztraukties. Tagad esam šādu iespēju nodrošinājuši, ir profesionāli glābēji, kuri tepat Saldus tehnikumā ir apguvuši šo profesiju.  Darba laiks ir no plkst. 11 līdz plkst. 19 vakarā," sacīja Zīrups. 

Iecerēts pludmali piemērot arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, stāstīja domes pārstāvis. Ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu pie ezera izbūvēta piestātne arī atpūtnieku makšķernieku laivām. Labiekārtotajā laukumā sākuši piestāt arī tūristi ar saviem kemperiem, stāstīja vietējie. Pludmalē ir labierīcības, ģērbtuves un pieeja dzeramajam ūdenim.

Ezera labiekārtošana turpināšoties, veidojot mierīgas un klusas atpūtas vietas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt