Dienas ziņas

Izmaiņas saziņā ar 112

Dienas ziņas

Nepiekrīt spriedumam, aicina lietu izskatīt atkārtoti

Slēgts Stopiņu peldbaseins

Stopiņu baseinu slēdz pēc defektu atklāšanas

Stopiņu peldbaseins ticis slēgts, jo pēc tā tehniskās apsekošanas atklājušies defekti, kas var apdraudēt apmeklētāju, tostarp daudzu bērnu, drošību. Patlaban vēl nav zināmi kopējie bojājumu apmēri un to novēršanai nepieciešamais finansējums.

Stopiņu baseins uzcelts 2006. gadā, un remonts tam nekad nav bijis vajadzīgs. Tagad gan tas būs slēgts, jo pirms kāda laika sporta kompleksa darbinieki pamanīja, ka baseina telpā no griestiem pil ūdens, tāpēc dēļi kļūst mitri. 

"Līdz ar to mēs secinājām, ka jāuztaisa ekspertīze. Pieaicinājām arī Ropažu novada pašvaldības būvinspektori, kas kopā ar sertificētiem būvniekiem [apsekoja]. Līdz ar to piektdien dabūjām atzinumu, ka, jā, mēs esam tādā stāvoklī, ka šobrīd nevaram strādāt," informēja Ulbrokas sporta kompleksa direktore Gunta Aizporiete.

Mitrums griestos arī nozīmē, ka siltumvate kļūst smaga un rada papildu slodzi uz griestu dēļiem. Turklāt nav zināms, cik lielā griestu platībā bojājumi izvērsušies.

"Tas nemēdz gadīties bieži, bet tas varētu būt saistīts ar to, ka ir nekvalitatīvs materiāls izmantots. Un to mēs diemžēl nevaram paredzēt būvniecības procesa laikā," norādīja Ropažu novada pašvaldības būvinženiere Annija Freimane.

Kā bojājumu iemesls tiek minēta saules gaisma, kas, atspīdot no ūdens, gadu gaitā sabojājusi hidroizolācijas plēvi, kas saplaisājusi un ļāvusi mitrajam gaisam sasūkties siltumvatē. Iespējams, ventilācijas jauda nebija pietiekama, lai mazinātu gaisa mitrumu, taču ventilācijas sistēma tieši janvāra beigās nomainīta. Lai bojājumus novērstu, būs jāiegulda liels darbs.

"Mēs atsegsim visus griestus, izņemsim ārā plēvi, izņemsim ārā vati. Mums ir viss, tie dēļi ir jāizžāvē, līdz ar to jāredz visā apjomā, kāda ir tā intensitāte," skaidroja Aizporiete.

Tehniskās apsekošanas atzinumā norādīts, ka mitrums ir pietiekami mazs, lai dēļus varētu izžāvēt.

Tomēr darbi varētu aizņemt vismaz gadu.

Tā kā nav zināms kopējais defektu apmērs, nav arī iespējams prognozēt remonta izmaksas, taču pašvaldībā norādīja, ka patlaban izskatās, ka naudas pietiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti