Saistībā ar kukuļošanu Lietuvā KNAB rosina paturēt piespiedu ietekmēšanas līdzekli Tukuma lidostas īpašniekiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai turpināt piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu Tukuma lidostas īpašniekiem – kompānijai “Wings 4 Sky Group”. Lieta saistīta ar kukuļa piedāvāšanu lidaparātu nomas konkursā Lietuvā.

KNAB, neminot vārdus un nosaukumus, informēja, ka KNAB rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai turpināt pirmstiesas izmeklēšanas laikā uzsākto piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanas procesu pret vienu juridisko personu, kuras interesēs īstenots koruptīvs noziedzīgs nodarījums, proti, Lietuvas valsts amatpersonai izteikts kukuļa lielā apmērā piedāvājums.

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2021. gada 29. jūnijā, balstoties uz aizdomām par iespējamu kukuļa lielā apmērā piedāvājuma izteikšanu valsts amatpersonai (Krimināllikuma 323. panta otrā daļa).

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka fiziskā persona Latvijā reģistrēta uzņēmuma interesēs piedāvāja Lietuvas valsts amatpersonai kukuli 90 000 eiro apmērā, lai panāktu fiziskās personas neoficiāli pārstāvētā uzņēmuma dalību un uzvaru publiskā iepirkuma konkursā, kas saistīts ar lidaparātu nomu. Vienlaikus KNAB vērsa uzmanību, ka

fiziskā persona par īstenoto noziedzīgo nodarījumu saukta pie kriminālatbildības Lietuvā. 

LTV rīcība esošā informācija liecina, ka šajā lietā iesaistītā kompānija ir “Wings 4 Sky Group”, kas ir Tukuma jeb Jūrmalas lidostas īpašnieks. Arī advokāts Viesturs Ločmelis, kurš iepriekš pārstāvējis “Wings 4 Sky Group”, apliecināja, ka šāda lieta ir bijusi, bet viņš pašlaik nav informēts par KNAB rosinājumu prokuratūrai turpināt piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu.

Iepriekš uzņēmums noliedza līdzdalību mēģinājumā piekukuļot Lietuvas armijas amatpersonu. Korupcijas skandāls bija izcēlies brīdī, kad Tukuma lidosta mēģina atjaunot dažādu apšaubāmu darījumu dēļ zaudēto reputāciju un sertifikātu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt