Īpašās pārraides

Nacionālo bruņoto spēku diena Madonā. Militārā parāde

Īpašās pārraides

Augstāko valsts apbalvojumu pasniegšanas ceremonija Rīgas pilī

Saeimas svinīgā sēde 4.maijā

Saeimas spīkere aicina gaidāmajās vēlēšanās neskaldīt tautas spēku

Tāpat kā Latvijas neatkarības atjaunotājiem pirms 28 gadiem, arī mums šodien jāspēj būt lieliem savās domās un darbos, lai prastu aizstāvēt Latviju, piektdien, 4.maijā, svinīgajā Saeimas sēdē sacīja parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Viņa norādīja, ka Augstākās padomes 4.maija balsojums pirms 28 gadiem bija "epohāls" notikums – kulminācija Atmodai.

Neatkarības atjaunošana ir otrs nozīmīgākais notikums mūsu valsts vēsturē, pauda Saeimas priekšsēdētāja, uzsverot, ka tobrīd mēs paši pamodinājām sevi un mainījām savu likteni.

Mūrniece atzina, ka Latvijā joprojām pilnībā nav pārvarētas padomju okupācijas sekas, un pateicās visiem dažādu tautību Latvijas iedzīvotājiem, kuri ar savu attieksmi un darbiem ikdienā apliecina uzticību un cieņu Latvijai un tās vērtībām.

Kā vienu no sāpīgākajām problēmām, kas kavē Latvijas attīstību, Mūrniece izcēla joprojām plaši izplatīto korupciju. Savā uzrunā Saeimas priekšsēdētāja īpaši akcentēja valsts drošības jautājumus.

"Valsts drošība un aizsardzība ir jāattīsta ne tikai militārajā līmenī. Kremļa informatīvajā karā daudz grūtāk ir nosargāt virtuālās robežas un tās robežas, kas ir mūsu prātos. Godātie kolēģi, visdrošāk ir dzīvot tādā zemē, kurā tās aizsardzība ir katra sabiedrības locekļa goda lieta. (..) Mūsu valsts simtgade ir īstais brīdis, lai mēs atkal saslēgtos vienotā ķēdē.

Mums visiem ir jārada tik stipra platforma, kas Latviju spētu noturēt un attīstīt vissarežģītākajos pārmaiņu laikos. Par to domāsim arī pēc pieciem mēnešiem, kad dosimies vēlēt jaunu Saeimu.

Neskaldīsim tautas spēku! Neļausimies riskantiem vēlēšanu eksperimentiem. Tā ir mūsu Latvija, kurai jākļūst par galveno uzvarētāju šajās vēlēšanās. Tas ir pats svarīgākais," viņa uzsvēra.

Vērtējot 12.Saeimas darbu, Mūrniece akcentēja, ka šī sasaukuma deputāti ir strādājuši ar ļoti būtiskiem likumprojektiem, kas uzlabojuši drošības, enerģētiskās neatkarības, demogrāfijas, uzņēmējdarbības un citas jomas. Nesen nobalsots par Izglītības likuma grozījumiem, kas nosaka pāreju uz izglītību valsts valodā.

Mūrniece atzīmēja arī, ka Saeima izšķīrusies par tā saukto čekas maisu atvēršanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti