Dienas ziņas

Latvijas veiksmes un kļūdas Eiropas Savienībā

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Latvieši Vācijā godina Latvijas neatkarību

Latvieši Vācijā svin Baltā galdauta svētkus

Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu jeb tā dēvētos Baltā galdauta svētkus aizvadītajā nedēļas nogalē plaši svinēja ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs mītošie tautieši. Vairāki desmiti latviešu Vācijā šo dienu pavadīja Freiburgas pilsētā, kur Cēringenas kalnā slejas latviešu centrs "Bērzaine". 

Sestdienas pēcpusdienā pār Vācijas kalniem atskan Latvijas himna un pēcāk - atkalsatikšanās un svētku prieka piepildītas čalas. Te ieradušies desmitiem latviešu no malu malām, lai sadziedātos, kopīgi ieturētu svētku maltīti un pats galvenais - pateiktos par brīvu un ziedošu Latviju.

"Kā ik gadus tradicionāli, tā arī šogad, manuprāt, varbūt tas svarīgākais šajā dienā ir pieminēt, kāds spēks ir mūsu dziesmai, kāds spēks ir mums sanākt kopā," sacīja latviešu draudžu mācītājs Rolands Eimanis.

Pasākums tika atklāts ar svētbrīdi, kuru vadīja latviešu draudžu mācītājs Rolands Eimanis un sanākušos uzrunāja arī "Bērzaines saimnieki - Inese un Āris Aveni.

"Šodien ir, protams, īpaša diena, jo mēs cienām māti, mēs cienām Latviju. Mums tā ir labi dzīvot - cienot to, kas ir svēts," pauda latviešu centra "Bērzaine" saimniece Inese Avena.

Svētkos "Bērzaini" apmeklēja un tur muzicēja arī Dobeles sieviešu koris "Vizma" un pūtēju orķestris "Dobele".

"Šādi svētki - kopā ar Vācijas latviešiem, ar tautiešiem, kuriem mūsu valsts ir sirdī tāpat (..) Es esmu skolotāja un saviem audzēkņiem vienmēr saku: "Dzīvo tā, lai tava dzīve ir notikums!" Un mums tas tiešām ir notikums," teica Dobeles sieviešu kora "Vizma" dalībniece Kristīne Pakule.

"Bērzaines" saimniecība Cēringenas pilsdrupu pakājē tika izveidota pirms vairāk nekā 70 gadiem. Sākotnēji tā bija latviešu kara invalīdu mītne, taču laika gaitā pārtapusi par viesu namu un vietu, kur latvieši satiekas dažādās svētku reizēs.

Nesen tur krāšņi nosvinētas Lieldienas un jau drīz māja tiks posta arī Vasaras saulgriežiem. 

"Šodien, Latvijas [neatkarības] deklarācijas atjaunošanas dienā es vēlētos, lai Latvijā cilvēki būtu laimīgi, lai mēs būtu ārzemēs laimīgi un, lai mēs visi kopā ticētu, ka Latvijai būs saules mūžs un tie nebūtu tukši vārdi. Lai mūsu valoda, lai mūsu tauta un kultūra dzīvo mūžīgi mūžos un lai tādi cilvēki ir, kas to no sirds dara - ne vien algas darbu, bet arī brīvprātīgo darbu," sacīja latviešu centra "Bērzaine" saimniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti