Saeimas Nacionālās drošības komisiju vadīs Ināra Mūrniece

Saeimas Nacionālās drošības komisijas deputāti ceturtdien, 24. novembrī, par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Ināru Mūrnieci (Nacionālā apvienība), informēja Saeimas Preses dienestā.

Mūrniece bijusi ievēlēta 11., 12. un 13. Saeimā. Iepriekš bijusi Saeimas priekšsēdētāja, kā arī strādājusi Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā un Nacionālās drošības komisijā.

Par komisijas priekšsēdētājas biedru deputāti ceturtdien ievēlēja Māri Kučinski ("Apvienotais saraksts"), bet par sekretāru – Ainaru Latkovski ("Jaunā Vienotība").

Komisijā strādās arī deputāti Uldis Augulis (Zaļo un Zemnieku savienība), Kaspars Briškens ("Pogresīvie"), Igors Judins ("Stabilitātei!"), Vilis Krištopans ("Latvijas pirmā partija"). Nacionālās drošības komisijā ievēl pa vienam deputātam no katras frakcijas. Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23. novembra ārkārtas sēdes lēmumu.

Saeimas Preses dienestā norādīja, ka Nacionālās drošības komisija izskata jautājumus, kas skar Latvijas drošību un aizsardzību, kā arī ar šo sfēru saistītās ekonomiskās, politiskās, sociālās, militārās, zinātniskās, tehniskās un citas intereses. Komisija veic parlamentāro uzraudzību pār valsts drošības iestādēm – Satversmes aizsardzības biroju, Militārās izlūkošanas un drošības dienestu un Valsts drošības dienestu.

Komisijas uzdevumos ietilpst arī Nacionālās drošības koncepcijas apstiprināšana. Tāpat komisija akceptē un pārrauga nacionālās drošības vajadzībām piešķirto budžeta līdzekļu izlietojumu, kā arī izvērtē valsts drošības iestāžu budžetu projektus.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisiju darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti