Saeimas Nacionālās drošības komisija ārkārtas sēdē spriedīs par to, vai Rimšēvičs var pildīt amata pienākumus

Uz ārkārtas sēdi šodien sanāk Saeimas Nacionālās drošības komisija. Plānots pārrunāt nedēļas nogalē notikušo Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu un to, vai iespējama situācija, kurā Rimšēvičs turpinātu pildīt savus amata pienākumus.

Likums paredz, ka Rimšēvičs var atkāpties pats, bet viņa atstādināšana iespējama vien notiesājoša sprieduma gadījumā. Aizvien nav zināms, kādas apsūdzības varētu būt izvirzītas aizturētajam. Par to šodien preses konferencē informēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un Valsts policija.

Inese Lībiņa-EgnereVita Anstrate
  "Saskaņā ar likumu „Par Latvijas Banku” Latvijas Banka ir neatkarīga iestāde, taču tās uzraudzību veic Saeima, līdz ar to arī Saeimai ir jābūt nepastarpināti informētai par notikušo. Tas ir viens no apstākļiem, kādēļ nekavējoties bijusi jāsasauc Nacionālās drošības komisijas sēde. Un, otrkārt, ir jārisina jautājums, kur mēs aicināsim arī Juridisko biroju dot atzinumu par to, kā šobrīd Latvijas Bankas prezidents var turpināt vai nevar turpināt pildīt savus pienākumus, jo Latvijas Bankas likums ir ļoti šauri regulēts. Ir runa tikai un vienīgi par situācijām, ja ir stājies spēkā notiesājošs spriedums pret Latvijas Bankas prezidentu. Bet, kā mēs zinām, šobrīd Rimšēviča kungs ir aizturēts. Līdz ar to viņš savus pienākumus nevar pildīt ne Latvijas Bankas vadībā, ne pārstāvēt Latviju Eiropas Centrālajā bankā, un šī situācija ir nekavējoties jārisina,'' par Saeimas atbildīgās komisijas darba kārtībā esošajiem jautājumiem stāsta komisijas priekšsēde Inese Lībiņa-Egnere („Vienotība”).

  Šodien tāpat sasaukta ārkārtas valdības sēde. Augstākās amatpersonas paudušas viedokli, ka Rimšēvičam pašam būtu jāatstāj augstais amats. Arī Lībiņa-Egnere izteicās, ka sagaidītu, lai Rimšēvičs uzņemtos atbildību.

  Savukārt Latvijas Banka informē, ka Rimšēviča prombūtnes laikā prezidenta pienākumus Latvijas Bankā pildīs viņa vietniece Zoja Razmusa.

  KONTEKSTS:

  Piektdien, 16.februārī,  KNAB veicis kratīšanas Ilmāra Rimšēviča darba vietā un arī dzīvesvietā - privātmājā Langstiņos. Sestdienas vakarā Rimšēvičs, kurš piektdien neatradās Latvijā, atgriezās Rīgā un pats devās uz KNAB. Birojā viņš atradās vairākas stundas, bet nakts vidū ap plkst. 1.25 Rimšēvičs kopā ar advokātu aizvests turpināt procesuālās darbības.  

   

   

  Tāpat KNAB aizturēja uzņēmēju Māri Martinsonu. Viņš aizturēts aizdomās par kukuļņemšanu organizētā grupā. 

  Jautājums par situāciju Latvijas banku sektorā tiks skatīts arī šonedēļ plānotajā Nacionālās drošības padomes sēdē.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti