Saeimas komisijā atbalsta bargākus sodus autovadītājiem

Par telefona lietošanu braukšanas laikā, pagrieziena nerādīšanu, kā arī bērnu vešanu bez sēdeklīša un nepiesprādzēšanos ir jāsoda bargāk, otrdien, 29.maijā, lēma Saeimas Juridiskā komisija, izskatot grozījumus "Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" pirms otrā lasījuma.

Paredzēts, ka sods par telefona lietošanu pie stūres būs 25 līdz 100 eiro. Pašlaik pārkāpumu soda ar brīdinājumu vai summu līdz 15 eiro. Likumā ar telefonu tiks izprasta jebkura viedierīce. Braukšanas laikā nedrīkstēs lietot arī, piemēram, planšeti. Valsts policijā norāda, ka pērn par telefona lietošanu pie stūres sastādīti 3390 protokoli, bet ar jaunajām ekipāžām, kuras speciāli aprīkotas šāda pārkāpuma atklāšanai, sodīto skaits varētu pieaugt pat desmit reizes.

Likuma grozījumi paredz paaugstināt sodus arī par pagriezienu nerādīšanu, kas būtu no 15 līdz 30 eiro. Pašlaik, līdzīgi kā par telefona lietošanu pie stūres, pagrieziena nerādīšanu soda ar brīdinājumu vai summu līdz 15 eiro. Soda apmērs nemainīsies riteņbraucējiem un mopēda vadītājiem, kuriem maksimālais sods ir 7 eiro.

Arī drošības jostas nelietošanai grozījumi paredz atcelt brīdinājuma iespēju, uzreiz paredzot sodu līdz pat 70 eiro. Tāpat par bērnu vešanu bez sēdeklīša maksimālais sods tiks paaugstināts no 15 uz 70 eiro.

Likuma grozījumos paredzēts arī konkrētāk raksturot agresīvu braukšanu, sodu paredzot līdzšinējā apmērā no 70 līdz 280 eiro.

Par likumprojekta grozījumiem Saeimai vēl jālemj otrajā un trešajā lasījumā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti