Saeimā skatīs rosinājumu tiesībsargam noteikt divu termiņu ierobežojumu

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijās vairāku "Jaunās Vienotības" un "Attīstībai/Par!" deputātu rosinātās izmaiņas tiesībsarga apstiprināšanai amatā, tostarp nosakot divu termiņu ierobežojumu amata ieņemšanai.

Saeimas deputāts Andrejs Judins ("Jaunā Vienotība") sēdē ceturtdien norādīja, ka pašlaik Latvijā ir vairāki amati, kurus var ieņemt tikai divus termiņus. Viņš uzsvēra, ka ar grozījumiem vēlas viest skaidrību par to, cik ilgi var atrasties tiesībsarga amatā.

Judins gan sacīja, ka, lai nerastos aizdomas par vēlmi nomainīt pašreizējo tiesībsargu Juri Jansonu, kuram rit otrais termiņš amatā, likumu varētu pieņemt pēc viņa atkārtotas apstiprināšanas.

"Es uz otro lasījumu iesniegšu priekšlikumu, kas paredzēs, ka jaunās normas attiecībā uz diviem termiņiem būs spēkā pēc tam, kad mēs apstiprināsim tiesībsargu. Proti,  būs iespēja esošo tiesībsargu virzīt amatā," norādīja Judins.

Deputāti rosina atcelt tiesībsarga administratīvo imunitāti, noteikt, ka tiesībsarga amata kandidātam jābūt vismaz maģistra grādam, kā arī jāpārvalda latviešu valoda un vismaz divas svešvalodas.

Piedāvātie grozījumi arī paredz, ka tiesībsarga amata kandidātu izvirza desmit deputāti, nevis pieci kā iepriekš.

KONTEKSTS:

Tiesībsargs Juris Jansons sagatavotās likuma izmaiņas iepriekš nosaucis par muļķīgu ierosinājumu un tiesībsarga darba politizēšanu. Viņš minēja, ka, iespējams, politiķu nepatiku pret sevi izsaucis ar vairākām uzvarām Satversmes tiesā, kas nu Latvijas valstij uzlikušas par pienākumu pārvērtēt visu sociālā nodrošinājuma sistēmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti