Saeimā esošo liftu remontē jau vairākus mēnešus

Jau ilgāku laiku Saeimas centrālajā ēkā nedarbojas viens no liftiem. Īpašas grūtības tas rada ne tikai gados vecākiem ļaudīm, bet arī cilvēkiem ratiņkrēslos, kam tagad ir sarežģītāk nokļūt līdz pacēlājam, kas uzstādīts netālu no Saeimas Sarkanās zāles, kur nereti notiek dažādas diskusijas.  

„Lifts nedarbojas” – šāds uzraksts jau vairākus mēnešus „rotājas” pie viena no trim liftiem, kas atrodas Saeimas centrālajā ēkā. Iepriekš šis lifts tika izmantots ļoti intensīvi – tieši centrālajā ēkā atrodas Saeimas reprezentācijas telpas un administrācija, šeit izvietoti Saeimas prezidija locekļu kabineti un Saeimas Juridiskās komisijas sēžu zāle.

Saeimā esošo liftu remontē jau vairākus mēnešus
00:00 / 02:10
Lejuplādēt
Jautāts par iemesliem, kādēļ ieilguši lifta remontdarbi, par kuriem iepirkums izsludināts jau šā gada februārī, Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze (Zaļo un Zemnieku savienība) stāsta, ka liftu remontē brīvdienās un ārpus darba laika, un drīz jau lifts būšot salabots.

“Mēs esam mēģinājuši izvairīties no tradicionāli padomiskās remontēšanas sistēmas, kad viss ar plēvēm, tagad meistari aiz sevis visu savāc, un, kad visi ies mājās, viņi atkal atnāks,” skaidroja Daudze.

Nestrādājošais lifts īpašus sarežģījumus rada cilvēkiem ratiņkrēslā, kam tagad ir daudz sarežģītāk nokļūt līdz Saeimas centrālajā ēkā uzstādītajam pacēlājam. Par to, dodoties uz kādu diskusiju Saeimas Sarkanajā zālē, nācies pārliecināties Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas "Sustento" valdes priekšsēdētājai Guntai Ančai.

Pārstāvot cilvēku ar īpašām vajadzībām intereses, Anča uz Saeimu dodas bieži. Viņa novērojusi, ka arī Saeimas komisiju ēkā, kas atrodas Jēkaba ielā 10/12, uzstādītais pacēlājs biežāk nestrādā, nekā strādā.

Pacēlāji ratiņkrēsliem Saeimas ēkās tika uzstādīti jau pirms krietna laika.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti