Sadaļas Sadaļas

Krustpunktā

Juris Žagars: Cilvēki atgriežas pie paraduma apmeklēt teātri, viss iet uz labo pusi

Krustpunktā

Krustpunktā izvaicājam Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Zani Petri

Izvirzīti SEPLP kandidāti: diskutējam ar Sanitu Upleju, Jāni Siksni un Jāni Eglīti

Sabiedrisko mediju padomes kandidāti vēlas atjaunot plašāku LTV valdes sastāvu

Jaunās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļu amata kandidāti bažīgi raugās uz to, ka Latvijas Televīzijas (LTV) valdi ilgstoši veido tikai viens cilvēks, tādēļ, viņuprāt, vienai no jaunizveidotās padomes prioritātēm jābūt LTV valdes atjaunošanai pilnā sastāvā. 

Viena no padomes locekļa amatakandidātēm, “Delfi” žurnāliste Sanita Upleja, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" norādīja: “Tā situācija, ka Latvijas Televīzijas valdē tik ilgu laiku ir viens cilvēks, tā gan nav normāla.” 

"Krustpunktā" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē raksti - Krustpunktā

 

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

Viņai piekrita arī Jānis Siksnis, kura kandidatūru SEPLP locekļa amatam izvirzīja Ministru kabinets un nevalstiskās organizācijas, norādot, ka situācija, kurā ilgu laiku uzņēmumu vada viens cilvēks, “kādā brīdī sāk dot negatīvus augļus”. 

Siksnis atzīmēja: “Man līdz galam nav bijis saprotams, kāpēc tā vajadzēja būt. Jā, bija neveiksmīgs konkurss 2019. gada pavasarī, ar konkursiem tā mēdz notikt dažreiz. Es nezinu, kas kavēja to darīt pēc tam. Ilgi tas tā nevar turpināties. Tas noteikti būs viens no mūsu pirmajiem lēmumiem, par ko mēs spriedīsim.” 

Tomēr Siksnis nenoliedza, ka gan LTV, gan Latvijas Radio (LR) valdes locekļi patlaban strādā veiksmīgi un uzrāda labus rezultātus, līdz ar to nav pamata domāt, ka kāda no šīm personām darbu nevarētu turpināt. 

Savukārt Saeimas deputātu izvirzītais kandidāts – pašreizējais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Jānis Eglītis – atklāja, ka pirms mēneša NEPLP veica kapitālsabiedrību novērtējumu, kurā gan LTV, gan LR saņēma atzīmi “labi”, kas ir pozitīvs vērtējums. Tāpat šobrīd NEPLP veido arī abu uzņēmumu valdes locekļu vērtējumu. 

Visi kandidāti apstiprināja, ka patlaban ir daudz neskaidrību par to, kad SEPLP un kādā sastāvā varētu uzsākt darbu, jo vēl nav zināms, kad Saeima balsos par locekļa amata kandidātiem. Līdz ar to patlaban ir grūti arī plānot koncepcijas par apvienota sabiedriskā medija izstrādi un SEPLP budžetu, kas Saeimā būs jāsniedz sešus mēnešus pēc padomes apstiprināšanas. Arī šis divas lietas ir SEPLP prioritātes.  

Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” diskusijā otrdien piedalījās visi trīs kandidāti SEPLP locekļa amatiem.

KONTEKSTS:

2018. gada decembra beigās NEPLP no amatiem atcēla LTV vadītāju Ivaru Belti un valdes locekli Sergeju Ņesterovu. Uz abiem amatiem tika organizēts atklāts konkurss, taču tika asi kritizēti gan konkursa nosacījumi, gan NEPLP gala izvēle, lemjot LTV vadību uzticēt Eināram Gielam un Evai Juhņēvičai, kuri, pat nestājoties amatos, atkāpās

Pārbaudi par NEPLP rīkotā LTV valdes amatu konkursa rezultātu atbilstību likuma prasībām sāka prokuratūra, tomēr tas tika atzīts par atbilstošu likumam. NEPLP nolēma jaunu konkursu nerīkot un mainīt LTV statūtus, nosakot, ka valdē darbojas viens valdes loceklis. NEPLP lēma, ka darbu LTV valdē turpina LTV valdes loceklis Ivars Priede un viņš var izvēlēties vienu vai vairākus prokūristus. Par prokūristi satura un digitālās attīstības jautājumos kļuva programmu daļas direktore Jana Semjonova.

Jaunās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) viens no locekļiem bija jāvirza Saeimai, viens – Valsts prezidentam un vēl viens – nevalstiskajām organizācijām un Ministru kabinetam.

Ministru kabinets un nevalstiskās organizācijas virzīja Baltijas Mediju izcilības centra projektu direktoru un iepriekš 20 gadus Latvijas Radio dažādos amatos strādājušo Jāni Siksni, savukārt Saeimas deputāti izvirzīja pašreizējā pašreizējā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa Jāņa Eglīša kandidatūru. Šonedēļ arī Levits paziņoja par savu virzāmo kandidātu – žurnālisti Sanitu Upleju-Jegermani.

Iepriekš pieļauts, ka likumā noteiktais SEPLP locekļu atalgojums varētu radīt problēmas. Tāpēc Saeimas atbalstīja izmaiņas likumā, kas paredz būtiski palielināt pašreizējās NEPLP un topošās SEPLP locekļu algas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt