Dienas ziņas

Pasniedz Žaņa Katlapa balvu

Dienas ziņas

Prasa uzlabot aprūpi mājās smagi slimajiem

Sens koka dievnams pārtop par klosteri

Rudzātu pagastā veido pasaulē vienīgo vecticībnieku klosteri mūkiem vientuļniekiem

Līvānu novada Rudzātu pagastā tiek veidots pasaulē vienīgais vecticībnieku klosteris mūkiem vientuļniekiem. Šim mērķim tiek atjaunots sens koka dievnams.

Vecticībnieku dievnams Rudzātu pagastā ir vairāk nekā 100 gadus vecs. Pēdējos 40 gadus tas bija pamests, bet šī gada pavasarī sākās atjaunošanas darbi. Pēc tam, kad 2017. gadā Latvijas Vecticībnieku Pomoras baznīcas Centrālā padome pieņēma lēmumu par klostera izveidi, Līvānu vecticībnieku draudze tiesā atguva ēku un zemi, nokārtoja visus dokumentus un sāka piesaistīt remontam nepieciešamos līdzekļus. Savu atbalstu sniedza gan Līvānu novada pašvaldība, gan Viduslatgales Pārnovadu fonds, bet lielākā daļa līdzekļu savākta ziedojumos.

"Pats galvenais mērķis no sākuma bija atjaunot pamatus, tas bija ļoti problemātisks jautājums. Ēka ir pacelta par 10 centimetriem. Pirms tam vēl bija nopietni un dārgi darbi pie elektrības pieslēgšanas," pauda Līvānu vecticībnieku biedrības “Pomorje” vadītājs Ašots Mamikonjans. Tāpat salaboti griestu dēļi un sākta grīdas izveide, bet priekšā vēl daudz darba, lai vecajā ēkā varētu dzīvot.

Krievijā dzīvo mūks, kurš ir izteicis vēlmi dzīvot klosterī kā mūks vientuļnieks. "Ir tāds Vasilijs. Viņš dzīvo dziļi kristīgu dzīvi, bet nezinu, kā būs tālāk. Viņš ir Krievijā, varbūt būs grūtības ar pārcelšanos uz šejieni dokumentu kārtošanas ziņā. Varbūt vieglāk atrast kādu šeit, Latvijā," pauda Līvānu vecticībnieku draudzes mācītājs Fjodors Behčanovs.

Līvānu vecticībnieku draudze pauž cerību, ka Vasilijam pievienosies vēl kāds mūks. Klosteris kalpos ne tikai kā mūku vientuļnieku mājvieta, bet arī kā vieta, kur ticīgie var atbraukt, lai uz kādu laiku pamestu pasaulīgo dzīvi un nodotos lūgšanām un darbam, jo iecerēts teritorijā iekopt dārzu un izveidot saimniecību. Šobrīd vecticībnieki ir spiesti doties uz citu konfesiju klosteriem, jo vecticībniekiem šāda veida svētnīcas nav. Ja izdosies piesaistīt līdzekļus, tad klosteris varētu būt gatavs pēc dažiem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt