Krustpunktā

Krustpunktā: Nedēļas notikumu apskats

Krustpunktā

Krustpunktā: Covid izplatība pieaug, kā gatavojamies jaunam pandēmijas vilnim

Krustpunktā intervija ar RSU lektori veselības vadībā, politoloģi Ievu Bikavu

RSU lektore: Pieaugot saslimstībai ar Covid-19, sejas maskas drīz atkal būs obligātas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pieaugot saslimstībai ar Covid-19, sejas maskas publiskās vietās Latvijā samērā drīz atkal būs obligātas. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) lektore veselības vadībā Ieva Bikava.

Pēc viņas teiktā, līdz ar Covid-19 saslimstības pieaugumu arī sabiedrībā zināmi epidemiologi un sabiedrības veselības eksperti arvien vairāk sāk runāt par nepieciešamību ievērot Covid-19 profilakses pasākumus, tostarp attiecībā uz publisko pasākumu apmeklēšanu.

"Mums ir jāpaļaujas uz šo ekspertu viedokli, kuri saka, ka tomēr cilvēkiem vajadzētu jau sākt piedomāt par to, uz kuriem pasākumiem patiešām iet un no kuriem varbūt izvairīties.

Un man ir sajūta, ka samērā drīz mēs atgriezīsimies pie masku nēsāšanas, jo, kā mēs redzam, šie [saslimstības] skaitļi pieaug," teica Bikava, pieļaujot, ka sejas maskas atkal būs obligātas no augusta beigām.

RSU lektore atzīmēja, ka tas būs politiķu ziņā, kādus mērus Covid-19 izplatības ierobežošanai pieņemt. "Pasaulē tas kovids ir, un tas mums tuvojas, tā ka mēs diemžēl, visticamāk, no tā [no ierobežojumiem] nevarēsim izvairīties," sprieda Bikava. Tiesa, situāciju, viņasprāt, var ietekmēt rudenī gaidāmo Saeimas vēlēšanu tuvums, kā dēļ ierobežojumu noteikšana var tikt vilcināta.

"Iespējams, mēs esam vēlēšanu laika ķīlnieki attiecībā uz Covid-19 ierobežojumiem," teica Bikava, vienlaikus atzīstot: "Es nedomāju, ka mēs būsim gatavi gaidīt līdz 2. oktobrim [nākamā diena pēc Saeimas vēlēšanām]. Man ir sajūta, ka kaut kāda veida ierobežojumi, maskas un tamlīdzīgas lietas būs jau ātrāk." 

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.

Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, un vēlāk piedzīvots būtisks saslimstības vilnis, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai. Situācijai uzlabojoties, no aprīļa atcelta lielākā daļa Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu.

Latvijā Covid-19 saslimstības zemākais punkts bijis jūnija sākumā, bet pēc Jāņiem atsācies straujāks izplatības pieaugums. To saista ar cilvēku uzvedību un vīrusa jauna apakštipa izplatību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti