Rožukalne: Pašvaldības vēl vairāk centīsies ielauzties mediju laukā

Pašreizējā pašvaldību prakse par iedzīvotāju nodokļu naudu uzturēt sev piederošus medijus ir tikai sākums vēl lielākiem vietvaru mēģinājumiem aptvert plašsaziņas līdzekļu lauku, trešdienas, 30.marta vakarā diskusijā LTV raidījumā „Tieša runa” sacīja mediju eksperte Anda Rožukalne.

Viņa norādīja, ka pēc gada jau varēs diskutēt par to, kā Rīgas dome, investējot milzīgus līdzekļus tiešsaistes medijos, stāstīs par saviem labajiem darbiem. Tādējādi vēl vairāk būs sajaukti neatkarīga medija darbības principi un pašvaldības izdevumu darbība, kuros nepamatoti ir atrodami ceļojumu apraksti un citi materiāli, kas nestāsta par pašvaldības darbu. Turklāt arī materiālos, kuros stāstīts par pašvaldības darbu, var būt tikai viens avots, kas pārstāv vietējo pašvaldību.

Laikraksta „Neatkarīgās Tukuma ziņas” galvenā redaktore Ivonna Plaude esošo praksi kritizēja vēl asāk. Viņa norādīja, ka, nepastāvot brīvam medijam, tiek zaudēta demokrātija. „Jūs imitējat žurnālistiku un brīvu presi un iestāstāt cilvēkiem, ka tas ir brīvais medijs,” sacīja Plaude, piebilstot, ka „bizness nevienā jomā nespēs konkurēt ar sabiedrisko līdzekļu turētāju”.

Turklāt vēl aizvien ir dzīva it kā neatkarīgos medijos pirkt intervijas un rakstus, kas parāda vietējo varu pozitīvā gaismā, sacīja Rožukalne.

Pašvaldību vadītāji un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Pašvaldību departamenta direktors Aivars Draudiņš gan bija citās domās. Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis, kurš pats atrodas izdevuma „Iecavas vēstis” redkolēģijā pauda, ka „dome regulē [izdevuma] saturu kopā ar saviem iedzīvotājiem, atbilstoši tam, kā viņi vēlas”. Viņš pauda, ka atšķirībā no interneta portāliem, pašvaldību izdevumi neattēlo dzīvi Latvijā tik negatīvi. Tādējādi pašvaldību izdevumi nenīcina saiti ar tautiešiem ārzemēs.

Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks Māris Pūķis pauda, ka pašvaldību izdevumi stiprina vietējo varu, kas ir pozitīvi, jo jautājums ir „vai Latvijas cilvēkiem vajag, lai vietējā vara kļūst stiprāka vai vēlas, lai pēc iespējas ātrāk mainās”.

Toties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Pašvaldību departamenta vadītājs Aivars Draudiņš pauda, ka pašvaldību izdevumu darbībā nekādi pārkāpumi nav bijuši. Viņš arī sacīja, ka ministrija nav konstatējusi sakarību starp pašvaldību izdevumu labvēlīgu saturu vietējai varai un pašvaldību vadību, jo vietējo varu vadība mainās.

Ziņots, ka ir sākusies tiesvedība starp Iecavas novada domi un laikrakstu „Bauskas Dzīve”. Laikraksts norāda, ka pašvaldības izdevums ir iejaucies mediju tirgū, konkurē ar to un kropļo tirgu, kā arī pelna naudu ar reklāmām un sludinājumiem. Tāpēc novada domei ir jāmaksā kompensācija. Novada dome pārmetumus noraida un pat sūdzējusies policijai par laikraksta vadības šantāžu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti